Fio


Skupina Fio působí na tuzemském finančním trhu už od roku 1993, kdy vznikla firma obchodující zejména s cennými papíry. Bankovní licenci pak získala Fio v roce 2010. V současnosti kromě České republiky působí i v Německu, na Slovensku, dále také v Maďarsku a Polsku.

Pokud se chcete stát zákazníkem Fio banky, je to poměrně snadné. Na výběr máte osobní či podnikatelský účet, oba jsou vedeny bezplatně a za většinu klasických bankovních operací neplatíte vůbec nic. Respektive – nějaké peníze zaplatíte prakticky jen v případě mezinárodních plateb v EUR. Dobře pořídí i nejrůznější organizace, které mohou vést u Fio takzvaný transparentní účet – kde budou moci být oficiálně zveřejněny všechny pohyby financí.

Využít ale můžete i nabídku termínovaného vkladu, který nabízí zajímavější zhodnocení než klasický osobní účet nebo cizoměnový vklad – v eurech nebo dolarech. Samozřejmostí je u Fio banky možnost úvěru. Dohodnout si lze oblíbený kontokorent, klasickou hypotéku na bydlení, takzvanou americkou hypotéku (která umožňuje získat větší finanční prostředky i neúčelově), podnikatelský úvěr či úvěr určený pro obchodování s cennými papíry.

V současné době má Fio banka více než tři sta padesát tisíc klientů a tento počet stále roste. Klienti mohou využít celkem 74 poboček po celé republice, k dispozici je i 143 bankomatů.

Jak vlastně Fio banku kontaktovat? Je to možné samozřejmě skrze infolinku 800 100 339, a to každý všední den mezi devátou a sedmnáctou hodinou. Emailové spojení je fio@fio.cz, centrála společnosti sídlí na Praze 1 v Millennium Plaza v Celnici 10. Pobočky této banky jsou v každém větším českém městě, konkrétně se už dají snadno dohledat na webu Fio. V případě konkrétního dotazu lze využít i kontaktní formulář na webu Fio banky. Nejprve si ale prohlédněte sekci FAQ, tedy sekci nejčastěji kladených dotazů, kde možná dostanete uspokojivou odpověď na to, co Vás konkrétně zajímá.

Informace


Hodnocení

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (2 hlasů, hodnocení: 5,00 z 5)
Loading...

Infolinka:

nezveřejněno

Email:

nezveřejněno

Adresa centrály:

nezveřejněno

Existuje:

nezveřejněno

Poradci