Nezávislí finanční poradci v Čechách


Pokud se řekne finanční poradce, celá řada lidí si vybaví především známé společnosti, které se finančnímu poradenství věnují. Tedy nikoliv přímo oni sami, ale finanční poradci, které zaměstnávají. Princip a vlastně i nabídka poskytovaných služeb jsou ve svém principu velmi zajímavé.

Jedná se totiž o nezávislé finanční poradce, kteří nejednají v rámci jedné banky, ale naopak jsou schopni nabízet produkty od většiny bankovních institucí. Díky tomu samozřejmě mohou danému klientovi vybrat přesně ten produkt, který mu nejvíce vyhovuje. Jedním z těch nejoblíbenějších patří jak hypotéka, tak i investiční životní pojištění.

Ne vše je však tak pozitivní, jak se může na první pohled zdát. Řada nezávislých finančních poradců, tedy abychom byli přesní, tak jejich většina si tuto poskytovanou výhodu pro klienta výrazně upravila. Místo toho, aby vybírala produkt který je nejvýhodnější pro klienta, vybírá takový, který je výhodný pro ně samotné.

Z každého uzavřeného produktu totiž mají provizi, a ta se liší nejenom v závislosti na produktech, ale také na bankách, které je poskytuje. Logicky tak vybírají pouze takové produkty a banky, kde mají největší provize.

Dokud budou finanční poradci fungovat právě na tomto principu, situace se asi nezmění. To vše i z toho důvodu, že jsou nabírání stále mladší lidé, i pod 20 let věku. Ti jsou samozřejmě lační po penězích a jejich zodpovědnost vůči klientovi rozhodně není nijak velká. Právě ti jsou tak onou skupinou, které je lepší se raději vyhnout.

Jenom málokdo z nich to totiž s opravdovým poradenstvím myslí skutečně vážně. Ostatně, jak by také mohli, když jejich průprava není život samotný, ale pouze absolvovaný kurz, zaměřený také na samotné produkty. Vše by mohla změnit pouze situace, kdy by začali být placeni právě od samotných klientů. To se zatím nechystá.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Půjčka na cokoliv

Půjčka na cokoliv


Vše co potřebujete vědět o povinném ručení

Vše co potřebujete vědět o povinném ručení


Kuchyně

Kuchyně


Stěhování nonstop

Stěhování nonstopRostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svo...

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám