Hledání zaměstnání po mateřské dovolené


Mateřská dovolená je bezesporu jedním z nejkrásnějších období každé ženy, dojde-li ale k jejímu konci, už to pro mnohé z nich tak příjemné není. Konec mateřské je pro nejednu maminku důvodem ke stresu a vráskám na čele, neboť vědí, že najít si práci rozhodně nebude tak jednoduché. Pokud žena před nástupem na mateřskou dovolenou pracovala, musí jí její zaměstnavatel ze zákona držet místo po celou dobu dovolené a po jejím ukončení jí musí umožnit nastoupit na původní pracovní pozici. Horší to mají maminky, které před mateřskou nepracovaly. Nastoupit po tomto období do zaměstnání potažmo si vůbec nějaké najít totiž není procházka růžovým sadem. Dnešní článek vám možná sundá růžové brýle a donutí se podívat se realitě do tváře!

Pracovní pohovor bez úspěchu

Většina maminek se po ukončení mateřské pustí do hledání zaměstnání se vší vervou. Některým se poštěstí a jsou pozvány na pracovní pohovor, který probíhá v příjemném duchu – až do doby, než se zaměstnavatel zeptá na děti. V takové chvíli netřeba cokoli zapírat a proč taky? Jenže ve chvíli, kdy potencionálnímu zaměstnavateli sdělíte, že dítě máte, zpravidla o vás ztratí zájem. A to i ve chvíli, kdy dodáte, že se o něj má kdo postarat. Ani tato skutečnost pro mnohé z nich není oblomná a vy se ve dveřích nesetkáte se známým klišé: Ozveme se vám.

Co lze udělat pro zvýšení šancí na získání zaměstnání?

Vrátit se na trh práce je pro většinu maminek nadlidským úkolem. Být matkou samozřejmě není nic špatného, spousta zaměstnavatelů se na tento fakt ale dívá jinak a s tím bohužel nelze nic udělat. Níže vypsané rady mohou maminkám pomoci zvýšit jejich šance na sehnání zaměstnání i případné příjetí. Nechte se inspirovat. 

  • Buďte v obraze a snažte se ještě před koncem mateřské sledovat zprávy a dění kolem sebe, ať jste následně v obraze a nepůsobíte dojmem, že jste předešlé tři roky strávila někde v úkrytu.
  • Sepište si důkladný životopis, který vyvěste na portály, které jsou k tomu určené. Chybu neuděláte ani sepsáním motivačního dopisu.
  • Nepodařilo se vám najít práci ihned? Pak nepropadejte panice a zůstaňte v klidu – nic není hned. Zkuste se poptat po známých, sledujte nabídky brigád a věřte, že jednou přijde vaše šance.

Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (2 hlasů, hodnocení: 4,00 z 5)
Loading...


Nikol Bláhová


Doporučujeme

Výprodej povlečení

Výprodej povlečení


Stěhování levně

Stěhování levně


Přišly vám na účet neznámé peníze? Tak pozor!

Přišly vám na účet neznámé peníze? Tak pozor!


Optimalizace daní v roce 2014

Optimalizace daní v roce 2014Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svo...

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám