Finanční poradci OVB Allfinanz a.s., jak to s nimi je?


Výdělek peněz

Ačkoliv se společnost OVB Allfinanz a.s. chlubí širokou dostupností a hlavně kvalifikovaností svých pracovníků, nemusí to být až tak úplně pravda. Je pravdou, že celá řada z nich skutečně velké zkušenosti má a může tak svým klientům pomoci.

Velké procento z nich jsou však mladí lidé okolo dvaceti let, kteří ještě sami ani nemají zkušenosti se správou svých financí, natož aby mohli rozhodovat o penězích těch druhých. Ti jsou v této společnosti především s vidinou velkého a snadného zisku. I proto se jejich rady točí hlavně okolo produktů, ze kterých mají sami tu největší provizi. Výsledkem toho všeho je, že nejenom takový poradce společnost OVB kvalifikovaně nepomůže, ale doslova doporučí naprosto chybný produkt.

Problémem zůstává, že toto dělá i řada těch, kteří řadu zkušeností v této oblasti mají. I u nich však převládá ona finanční motivace – ačkoliv klientům říkají zcela něco jiného. Jejich chování je však na jednu stranu logické. Pokud by je platil sám klient, jistě se mu snaží pomoci co nejvíce, aby si své peníze zasloužili.

Jelikož jim však za nabízené produkty samotné banky, je opět jejich cílem si největší peníze zasloužit, a propagovat a nabízet pro ně ten nejlukrativnější produkt. Právě z toho důvodu je celkový pohled na poradce této společnosti všeobecně vnímán jako negativní.

Vzhledem k tomu, že se setkáváme s celou řadou dalších náborových kampaní, nevypadá to, že by se měla situace změnit. Společnost tak bude i nadále hrdlit celou řadu mladých finančních poradců, kterým půjde pouze o jedno. Prodat nejdražší produkt a to i přesto, že klientovi mohlo jít v konečném důsledku o něco zcela jiného.

Pokud i vy máte s některým z těchto poradců zkušenosti, nebo s nimi dokonce jednáte a nepřipadá vám jejich postup v rámci vašich potřeb, raději jim dejte sbohem. Tím sobě a svým financím pomůžete nejlépe.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Nejlehčí půjčky ulehčí každému

Nejlehčí půjčky ulehčí každému


Buďte ve střehu, finanční poradce jako dobrý sluha, ale zlý pán!

Buďte ve střehu, finanční poradce jako dobrý sluha, ale zlý pán!


Kam se špinavým prádlem?

Kam se špinavým prádlem?


Stěhování domů

Stěhování domůRostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svo...

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám