Výhody placení kartou


Platební kartu vlastní v současné době drtivá většina lidí. Vnesly do našich životů celou řadu výhod, staly se oblíbenou součástí a nepostradatelným pomocníkem. Dávno odzvonilo dobám, kdy se lidé na platební karty dívaly s nedůvěrou. Dnes jsou považovány za naprostý standard. Nenechte se zmást – platební karta neoznačuje pouze jeden produkt, nýbrž se pod tímto slovním spojením skrývá několik druhů karet, přičemž každá z nich má určité vlastnosti a na ně navázané služby. Jedno ale mají společné: svým vlastníkům usnadňují přístup k financím. Nelze jim upřít ani fakt, že se zasloužily o rozkvět bezhotovostních plateb. Vlastníte platební kartu? Pak si rozhodně přečtěte dnešní článek, ve kterém vám představíme celou řadu výhod pojících se s placením kartou.

 1. Finanční prostředky máte kdykoli k dispozici

  Veškeré prostředky, které jste si uložili na svém účtu, máte prakticky kdykoli plně k dispozici. Kartou můžete platit v drtivé většině obchodů, kdykoli si můžete vybrat hotovost z bankomatu. V podstatě tak máte po ruce své finance pokaždé, kdy je potřebujete.

 2. Platební karta poskytuje vyšší bezpečnost

  Další výhoda se skrývá v bezpečnosti. Finance jsou choulostivá věc, kterou se každý z vás snaží udržet pod pokličkou. Přeci jen nikdo nemusí vidět, jak natřískanou máte peněženku. Máte-li u sebe platební kartu, nemusíte s sebou nosit větší obnos peněz. Navíc je každá karta chráněna pinem, který znáte jen vy, tudíž se na vás účet bez znalosti tohoto kódu nikdo nedostane.

 3. S platební kartou ušetříte při cestách do zahraničí

  Chystáte se od zahraničí? Nezáleží na tom, zda jedete na dovolenou či na povinnou pracovní cestu – s výletech za hranice se pojí i výměna měny. Zkrátka kdykoli se chystáte mimo republiku, musíte si připravit dostatek financí ve měně místa, kam vyrážíte. Budete-li ale v zahraničí platit kartou, vyhnete se tak nutnosti chodit do směnárny, za jejíž služby se platí směnárenské poplatky.

 4. Služby navíc

  S platební kartou se v mnohých případech pojí celá řada dalších, chcete-li doplňkových služeb, které můžete s radostí využívat a jež vám mohou být v mnohém i užitečné. Kupříkladu můžete zmínit dvě nejčastější doplňkové služby, které využívá spousta lidí – úrazové či cestovní pojištění.

 5. Ochrana při ztrátě či odcizení

  Stát se může cokoli, a proto ani vy nemáte jistotu, že nechtěně svou kartu ztratíte nebo vám jí někdo odcizí. Když už k takové situaci dojde, máte možnost téměř okamžitě svou platební kartu zablokovat. Díky tomu nehrozí, že bude zneužita a vaše finance jsou tak v bezpečí.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (4 hlasů, hodnocení: 4,50 z 5)
Loading...


Nikol Bláhová


Doporučujeme

Aukce z exekuce

Aukce z exekuce


Finanční poradce a sjednání půjčky

Finanční poradce a sjednání půjčky


Exekutoři nejsou v právu, aneb definice rozhodčí doložky

Exekutoři nejsou v právu, aneb definice rozhodčí doložky


Vyplatí se pořídit si cestovní pojištění?

Vyplatí se pořídit si cestovní pojištění?Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svo...

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

Srovnat si půjčku by dnes mělo patřit mezi naprosté nezbytnosti každého, kdo hledá to nejlepší, co je na současném úvěrovém trhu k dispozici. Správná cesta by měla být spojena s tím, že dané srovnání ...

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

5 tipů, jak získat půjčky v hotovosti

Peníze potřebuje bezpochyby každý člověk, ať už je to k nákupu nejrůznějších věcí či k placení všemožných závazků. Takové finance lze v dnešní době obdržet dvěma odlišnými způsoby. V okamžiku, kdy osl...

5 tipů, jak získat půjčky v hotovosti

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky

Nebankovní sektor je čím dál populárnější. Lidé si ho volí především kvůli snazší dostupnosti úvěru, než kterou předkládají klasické bankovní instituce. Pakliže dobře hledáte, můžete se domoci i zajím...

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky