Vrácení daní – máte na něj nárok?


Daně jsou všudypřítomné a rozhodně o nich musíme říci, že se týkají jak podnikatelů, tak zaměstnanců. Každý zcela logicky hledá možnosti, jak se jim vyhnout. Pokud jste na tom stejně, existují různé způsoby optimalizace. To se týká i situací, kdy pracujete v zahraničí. Právě zde můžete v některých případech požádat o takzvané vrácení daní. Podívejme se tedy na několik variant, kdy je možné o dané vrácení zažádat, stejně jako se podíváme na to, co vše jen třeba udělat.

Jak je to v Německu?

Jelikož právě tato země patří mezi nejvyhledávanější místa spojená s vysokým zahraničním výdělkem, podíváme se přímo sem. Hned na úvod musíme říci, že daně standardní zde nepatří mezi nejnižší – právě naopak. Lze se však setkat s celou řadou různých výhod, díky kterým lze daňovou zátěž vcelku dobře a jednoduše optimalizovat.

Podívejte se spolu s námi, jak na daně v Německu, pokud nechcete platit více, než je nezbytně nutné. Tím prvním, čím musíme začít, to jsou termíny. Zde potěší informace spojené s tím, že o samotná vrácení můžete žádat dokonce až čtyři roky zpětně. Vždy je třeba podat žádost ke konci zdaňovacího roku. Ten je stejný jako u nás a končí 31. 12.

Díky této možnosti se tak můžete vyhnout daňové zátěži třeba i ve výši několika desítek procent. Pokud se podíváme na aktuální daňové a pojistné odvody, mohou u nejvyšších příjmů činit i polovinu. I to je důvod, proč si o vrácení požádat. Stačí přitom splnit třeba jenom jednu z několika základních podmínek, kam patří třeba toto:

  • Za prací jste museli dojíždět
  • Změnili jste během roku zaměstnání
  • Pracovali jste ve dvou zaměstnáních naráz

Druhou oblíbenou zemí je Holandsko

I to dnes patří z hlediska vyhledávaných pracovních destinací mezi země, které jsou na vzestupu. Vliv na to samozřejmě má nejenom poměrně vysoká mzda, ale jak jistě tušíte, i ono možné daňové zvýhodnění, na které lze vcelku jednoduše také dosáhnout. Podíváme-li se konkrétně na několik specifikací, je třeba říci, že na vrácení máte nárok třeba v případě, kdy platíte alimenty, v případě že vám cestu do práce neproplatil zaměstnavatel, stejně jako v případě, kdy jste pracovali jenom na kratší úvazek.

I zde musíme podotknout, že onen první krok jste povinni samozřejmě učinit právě vy sami. I zde je třeba odeslat a vyplnit formulář, který zašlete na holandský daňový úřad. Zajímá-li vás o této možnosti bližší info, přečtěte si o daních v Holandsku dalších několik zajímavých informací. Ty jsou ideální pro toho, kdo v této zemi pracoval, pracuje, nebo dokonce pracovat bude.

Jak na to?

Nejjednodušším krokem je využít služeb profesionála, díky kterému se nemusíte téměř o nic starat, a vše je vyřízeno za vás. V takovém případě vyhledejte advokátní kancelář, která dané služby dokáže zajistit. Prioritně tedy dokáže vyplnit formuláře označené jako Lohnsteuerbescheinigung či Jaaropgaaf, stejně jako je dokáže na příslušná místa také ve správných termínech podat.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (2 hlasů, hodnocení: 4,50 z 5)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Cena stěhování Praha

Cena stěhování Praha


Jak pojistit domácnost nebo nemovitost?

Jak pojistit domácnost nebo nemovitost?


Využít či nevyužít realitní kancelář při hledání podnájmu?

Využít či nevyužít realitní kancelář při hledání podnájmu?


Potah na sedačku

Potah na sedačkuJak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svo...

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

Srovnat si půjčku by dnes mělo patřit mezi naprosté nezbytnosti každého, kdo hledá to nejlepší, co je na současném úvěrovém trhu k dispozici. Správná cesta by měla být spojena s tím, že dané srovnání ...

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

5 tipů, jak získat půjčky v hotovosti

Peníze potřebuje bezpochyby každý člověk, ať už je to k nákupu nejrůznějších věcí či k placení všemožných závazků. Takové finance lze v dnešní době obdržet dvěma odlišnými způsoby. V okamžiku, kdy osl...

5 tipů, jak získat půjčky v hotovosti

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky

Nebankovní sektor je čím dál populárnější. Lidé si ho volí především kvůli snazší dostupnosti úvěru, než kterou předkládají klasické bankovní instituce. Pakliže dobře hledáte, můžete se domoci i zajím...

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky