Přídavky na děti, může je dostat každý?


Přídavky na děti jsou dávkou, kterou stát poskytuje rodinám s dětmi. Je to dlouhodobá dávka, jejímž účelem je pomáhat rodině s dětmi krýt náklady spojené s výchovou a výživou nezaopatřených dětí. Podmínkou pobírání přídavků na děti je, že rodina s dětmi musí mít příjem do 2,4 násobku životního minima.

Rodina s příjmem vyšším než je 2,4 násobek životního minima rodiny, na přídavky na děti nárok nemají. Na rozdíl od daňového zvýhodnění jsou přídavky testovanou dávkou. Testování znamená, že se testuje vždy celý předchozí rok. Pro pobírání přídavků na děti od 1.10.2014 do 30.9.2015 je rozhodný rok 2013.

Podání žádosti

Rodiče podávají žádost o přídavky na místně příslušném úřadu práce na předepsaném formuláři. K žádosti musí přiložit potvrzení zaměstnavatele o svých příjmech a žádat mohou pouze tři měsíce zpětně. Do rozhodného příjmu se započítává i rodičovský příspěvek, naopak se do něj nezapočítává výživné, které v rozhodném období platila osoba dítěti, se kterým je pro účely této dávky společně posuzovanou.
Naproti tomu daňové zvýhodnění na děti může uplatnit vždy jeden z rodičů. Každý rodič má díky daňovému zvýhodnění na děti každý měsíc vyšší čistou mzdu než kdyby byl bezdětný. Pro uplatnění daňového zvýhodnění není vyžadováno potvrzení o výši příjmu. Uplatnit toto zvýhodnění mohou všichni rodiče, kteří mají zdanitelné příjmy, takže daňové zvýhodnění na děti snižuje daňovou povinnost všem rodinám s dětmi.

Výše přídavků na děti

Výše přídavků záleží na věku dítěte. Na děti do šesti let věku lze pobírat nejnižší měsíční částku ve výši 500 Kč. Na děti ve věku od 6 do 15 let činí přídavky 700 Kč. Stejnou výši přídavků mohou pobírat také rodiče mladistvých od 15 do 26 let, pokud děti do tohoto věku studují a jsou nezaopatřené.
K výpočtu přídavků na děti můžete použít internetovou kalkulačku, kde také zjistíte, zda vůbec na přídavky máte nárok. Zadáte měsíční příjem rodiny a počet dětí. Příjmem se rozumí průměrný čistý měsíční příjem celé rodiny v předchozím roce. Dítě musíte zařadit do příslušného věkového pásma.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (1 hlasů, hodnocení: 3,00 z 5)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Prodej nemovitosti

Prodej nemovitosti


Hotovostní půjčky nabízí banky i nebankovní společnosti

Hotovostní půjčky nabízí banky i nebankovní společnosti


Záclony do obýváku

Záclony do obýváku


Průměrná životnost finančního poradce je 6 měsíců – proč?

Průměrná životnost finančního poradce je 6 měsíců – proč?Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme