Jak ušetřit na nákladech za tisk doma i v kanceláři


Slečna u tiskárny

Přinášíme Vám 2 tipy na to, jak dosáhnout nižších nákladů spojených s tiskárnou. V potaz přitom budeme brát jak pořizovací cenu samotného zařízení, tak jeho náklady na provoz. Rozdíl v ceně tisku 1 stránky se může lišit i o více jak 1 Kč, níže uvedené řádky se tedy vyplatí číst opravdu pečlivě.

Malá kancelář/domácnost si vystačí s malou tiskárnou

Tiskárny s pořizovací cenou 5 000 Kč a 15 000 Kč se neliší cenou tisku, ale jeho kvalitou (např. pokud tisknete fotografie, na vytištěné objednávce rozdíl v kvalitě tisku nepoznáte), maximální výtěžností tiskárny (např. tiskárna za 5 000 Kč má doporučenou maximální výtěžnost kolem 10 000 stránek, tiskárna za 15 000 Kč má doporučenou maximální výtěžnost mezi 20 000 – 50 000 stránkami) a nadstandardními funkcemi, mezi které patří:

  • oboustranný podavač skeneru
  • oboustranný podavač tiskárny
  • barevný LCD displej
  • skenování s odesláním dokumentu do e-mailu

Pokud jde o samotný tisk, tak například tiskárna Epson L550 s pořizovací cenou okolo 5 500 Kč umí vytisknout 1 stranu o formátu A4 při 5% pokrytí za 0,04 Kč, na druhou stranu, tiskárna Canon i-SENSYS MF-8550Cdn s pořizovací cenou cca 12 500 Kč umí vytisknout 1 stranu o formátu A4 při 5% pokrytí za 0,84 Kč!

V případě, že tisknete řádově tisíce stránek měsíčně a nepotřebujete žádné nadstandardní funkce, není třeba kupovat velkou a drahou tiskárnu.

Úsporná kancelář potřebuje alternativní náplně

Velký rozdíl v ceně tisku představují i zařízení jednotlivých značek, kdy velmi příznivý poměr cena/výkon nabízí např. cartridge Epson. Výrazné úspory můžete dále dosáhnout tím, že budete používat tzv. značkové alternativní náplně. Ty nabízí kvalitu tisku, výtěžnost a bezpečí pro Vaši tiskárnu srovnatelné s originálními náplněmi, cena je zde o 60 % nižší, než u originálních náplní.

Inforgrafika možností úspory na náplních do tiskárny

TisknuLevne.cz - infografika

TisknuLevne.cz – infografika

Zdroj: Tisknulevne.cz
Pozor, tyto náplně nezaměňujte za nebezpečné náplně s nízkou výtěžností, které rovněž na první pohled nabízí úsporu na tisku, skutečnost je však jiná. Tyto neznačkové alternativní náplně znamenají vyšší riziko poškození Vaší tiskárny, nižší kvalitu tisku a riziko nižší výtěžnosti náplně (tj. úspora ve finále není tak vysoká).


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (4 hlasů, hodnocení: 4,25 z 5)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Nábytek

Nábytek


Jak si vybrat obor podnikání

Jak si vybrat obor podnikání


Jaké má povinnosti finanční poradce OVB?

Jaké má povinnosti finanční poradce OVB?


Rychlá půjčka před výplatou

Rychlá půjčka před výplatouRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme