Vybíráme půjčku krok za krokem


Výpočty

Pokud potřebujeme peníze, je jasné, že nejlepší volbou bude v tomto ohledu půjčka. Již první dilema začíná ve chvíli, kdy máme zvolit mezi bankou a nebankovní společností. Hledáte-li nižší úrok, běžte do banky. Hledáte li snadnější a rychlejší vyřízení, vyberte si půjčku raději od nebankovní společnosti. Tím máme první krok vyřešený a můžeme postoupit k dalšímu, který se týká peněz.

Je třeba vědět, kolik potřebujete

To nejdůležitější, co s oblasti úvěrových produktů souvisí, je nutnost vědět, kolik skutečně potřebujete půjčit. V daném směru můžete žádat i o miliony, statisíce, desetitisíce, nebo pár tisíc. V tomto případě to jsou takzvané malé půjčky, které naleznete zde. Ty jsou nejjednodušší jak na žádost, tak schválení. Další ostatní možnosti jsou s přibývající částkou o něco náročnější.

Abychom byli konkrétní, tak v některých případech vyšších částek můžete potřebovat potvrzení o příjmu, můžete potřebovat ručitele, nebo se neobejdete bez zástavy nemovitostí. To vše může s konkrétní částkou souviset.

Konkrétní společnost vybereme podle výhodnosti

Máme-li jasno i v tom, kolik potřebujeme, můžeme přistoupit k porovnání jednotlivých nebankovních společností. Zde hraje hlavní roli úrok a RPSN. Jedná se o hodnoty uváděné v procentech, a často s ohledem na dobu jednoho toku. Čím menší tyto hodnoty jsou, tím pro vás lépe, jelikož tak méně přeplatíte. A čím více si půjčujete, tím více to je v oné nejdůležitější, nominální hodnotě.

Seznamte se s podmínkami

Ačkoliv už jsme pouze krok před žádostí, je třeba se seznámit s konkrétními podmínkami. A to hlavně s ohledem na případné postihy pokud se zdržíme se splátkou, nebo s ohledem na různé výhody, jako může být odložení splátky, nebo její snížení.

Poslední důležitou věcí by mělo být i pojištění. Jelikož vyjde doslova na pár korun, může být skvělou možností, jak v případě problémům nespadnout do dluhové pasti.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Co znamená debetní karta

Co znamená debetní karta


Luxusní sedačky

Luxusní sedačky


Buďte ve střehu, finanční poradce jako dobrý sluha, ale zlý pán!

Buďte ve střehu, finanční poradce jako dobrý sluha, ale zlý pán!


Stěhovací služby Svitavy

Stěhovací služby SvitavyRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme