Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?


Výdělek peněz

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na správném místě. V následujících řádcích totiž přesně popíšeme, o jaký typ půjček se jedná, pro koho jsou určeny, jestli jsou dnes ještě stále realizovány a zdali se skutečně vyplatí.

Co je půjčka bez registru?

Jedná se o úvěr, který je poskytován bez nahlížení do některého z registru dlužníků. Jde o instituce, jež vedou záznamy o fyzických osobách majících aktuálně nesplacené závazky. V České republice působí hned několik registrů dlužníků. Jen pro přesnost uvedeme alespoň ty nejznámější. Jedná se tedy o následující registry.
CRÚ

Tato zkratka označuje Centrální registr úvěrů, jejž vede České národní banka. Najdeme v něm záznamy jak o fyzických osobách, tak i o podnikatelích a osobách právnických.

SOLUS

Tento registr dlužníků je suverénně nejpoužívanější a vztahuje se konkrétně k následujícím oblastem, respektive dluhům u:

 • bankovních domů,
 • nebankovních finančních institucí,
 • distributorů energií,
 • telekomunikačních společností,
 • poskytovatelů leasingu,
 • několika dalších společností.

Pokud někdo neuhradí 3 po sobě jdoucí splátky, automaticky se jeho jméno v tomto registru objeví.

CBCB

Czech banking credit Bureau představuje bankovní typ registru, který používají především bankovní domy. Nebankovních společností se nijak zvlášť netýká.

LLCB

Tato zkratka pochází z anglického sousloví Leasing and Loan Credit Bureau a jde fakticky o registr klientských informací známý pod zkratkou NRKI. Zaznamenávány jsou v něm dluhy z leasingů a od nebankovních poskytovatelů.

Pro koho je tento úvěr určen?

Odpověď na tuto otázku je vcelku jednoduchá. Půjčka bez registru je poskytována všem osobám, a to klidně i takovým, které aktuálně mají nějaké závazky, jimž nebyly schopné dostát a doposud je nesplatily.

Zákonná úprava půjčky bez registru nezakazuje

Co na půjčky bez nahlížení do registrů dlužníků říká zákon? V podstatě se jim příliš nevěnuje. Ano, o půjčkách pojednávají zákonné úpravy, které doznaly v posledních dvou letech zpřísnění. O zákazu půjček bez registru v nich ovšem není řeč. Budeme-li konkrétní, jde o novelu zákona č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru a další souhrnně pojatou novelu č. 258/2016 Sb. Poskytovatelé půjček musí mnohem více a podrobněji zjišťovat bonitu svých potenciálních klientů.

Za jakých okolností se půjčka bez registru vyplatí?

Pokud se pro některou z půjček bez registru rozhodujete, rozhodně se vyvarujte takových, které se vyznačují:

 • extrémně vysokými úrokovými sazbami,
 • vysokými poplatky za zprostředkování půjčky,
 • neúměrnými poplatky za zpoždění splátky,
 • minimální dobou splatnosti,
 • jakýmikoli nejasnostmi ve smlouvě,
 • minimem informací.

Na trhu existuje spousta úvěrů, které jsou kvalitní. Jmenovat bychom mohli například takové, jako je kupříkladu Zaplo půjčka a některé další.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (1 hlasů, hodnocení: 5,00 z 5)
Loading...


 1. Martin Petrásek napsal:

  Dobrý den potřeboval bych půjčit na 3mesice 10000dekuju petrasek

Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Proč se nestát finančním poradcem

Proč se nestát finančním poradcem


Jak funguje finanční poradenství OVB?

Jak funguje finanční poradenství OVB?


Zahrada

Zahrada


Finanční poradce Havlíčkův Brod

Finanční poradce Havlíčkův BrodRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme