Registry a úvěrové zprávy


Chcete-li mít dokonalý průběžný přehled o svých úvěrech, půjčkách a jiných závazcích u bank, stavební spořitelny, leasingové společnosti nebo u dalších finančních institucích, nemusíte se dotazovat u jednotlivých institucí. Existuje totiž přehled, kterým je Bankovní registr klientských informací a o Nebankovní registr klientských informací.
Většina renomovaných poskytovatelů úvěrů a půjček se podílí na ukládání informací do těchto registrů, kterých může využívat každý jejich klient. Registry jsou zdrojem údajů pro úvěrové zprávy, ovšem podle bankovního zákona nelze tyto údaje spojit do jediné informace. Každý registr vám tak poskytne svou vlastní úvěrovou zprávu zvlášť. Banky respektují bankovní tajemství, pokud však budete v bankovním registru, pak vás vaše banka nemusí žádat o souhlas se zpracováním dat. Nebankovní instituce zase při zpracování vašich dat musí dodržovat zákon o ochraně osobních údajů.

Jak se přehledně dozvědět o svých závazcích

Jak bankovní, tak nebankovní registr, sdružují dohromady aktuálně více než 50 finančních institucí, které na českém finančním trhu působí. Pokud se chcete o svých závazcích dozvědět podrobné údaje týkající se stavu na úvěrovém účtu, o částce zbývající do splacení a další data, musíte se nejprve zaregistrovat.

Po zaregistrování již stačí požádat a to vše on-line. Zprávu s požadovanými informacemi obdržíte podle svého zadání buď elektronicky, nebo v písemné podobě poštou.

Jednoduché řešení prostřednictvím webového portálu

Druhou možností vyžádat si potřebné údaje je osobní žádost, kterou můžete podat v klientských centrech obou uvedených registrů. Na českém trhu jsou služby, které vám vše zařídí. Je to tedy velice jednoduchý způsob, jak se rychle a přehledně dozvědět o svých závazcích, aniž byste museli navštěvovat nebo jinak kontaktovat jednotlivé poskytovatele půjček.

Úvěrová zpráva je ovšem užitečná i pro banku, jelikož se z ní dozví všechny potřebné údaje v případě vaší žádosti o další úvěr. Nejsou v ní ovšem údaje o výši vašich příjmů. Úvěrová zpráva slouží k ověření vaší důvěryhodnosti, bonity a také solidnosti při splácení minulých závazků.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (1 hlasů, hodnocení: 5,00 z 5)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Minimální mzda

Minimální mzda


Výhody placení kartou

Výhody placení kartou


Jak a kde si založit živnostenský list

Jak a kde si založit živnostenský list


Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení a asistenční služby na cestyRostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svo...

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám