Finanční poradci a jejich možnosti


Finanční poradenství může být v dnešním světě doporučováno, ale stejně tak může být rozmlouváno. To je dáno hlavně množstvím společností, které se tímto oborem zabývají, ale je to dáno i kvalitou jednotlivých finančních poradců. Ti mají dnes řadu možností, v jakém segmentu mohou nabízet klientům své rady a postupy.

Úvěrový segment

Nejčastěji se týká především oblasti hypoték. Zde mohou působit dva typy poradců, a to jak ti pracující v rámci konkrétní banky, tak ti, kteří jsou nezávislí. Ti logicky porovnávají hypoteční produkty napříč celým úvěrovým spektrem a mohou tak vybrat skutečně ten nejvýhodnější produkt. Podobné situace lze očekávat i v oblasti běžných úvěrů – spotřebitelských půjček, úvěrů na rekonstrukci a mnohých dalších.

Segment spořící

Další možností je určitě oblast spoření. Dnes najdeme na našem trhu celou řadu variant, které se mohou nazývat i životní pojištění, ale stále se ve svém principu jedná o konkrétní spořící produkt. Ten může mít za cíl zabezpečit nás na stáří, zabezpečit naši rodinu v případě naší smrti, či nám může pomoci v době naší nemoci. Stejně tak může být daný spořící produkt využit třeba na koupi plánovaného majetku. V těchto všech oblastech by měl finanční poradce vyslechnout naše potřeby a připravit produkt jim na míru.

Segment penzijních pojistek

S příchodem důchodové reformy však finančním poradcům přibyla další možnost, jak nabízet své služby. Je to hlavně segment penzijních pojistek a konkrétních pilířů, kdy mohou klientům poradit, jaká cesta pro ně bude nejvýhodnější.

Platí klient nebo finanční instituce?

S jejich službou ale souvisí i otázka, jak jsou placeni. Dnes existují dvě možnosti finančních poradců.

  • Placeni klientem – dražší služba pro nás, ale s jistotou toho, že finanční poradce jedná opravdu v našem konkrétním zájmu.
  • Placeni finanční institucí – služby poradce jsou zdarma, ale ti nekvalitní mohou záměrně vybírat produkty, ze kterých mají vyšší provize.

Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


David Hampl


Doporučujeme

Aukce z exekuce

Aukce z exekuce


Půjčky – levné půjčky co vás mohou zruinovat

Půjčky – levné půjčky co vás mohou zruinovat


Stěhování těžkých břemen

Stěhování těžkých břemen


Vše o stěhování

Vše o stěhováníRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme