Finanční poradci a jejich možnosti


Finanční poradenství může být v dnešním světě doporučováno, ale stejně tak může být rozmlouváno. To je dáno hlavně množstvím společností, které se tímto oborem zabývají, ale je to dáno i kvalitou jednotlivých finančních poradců. Ti mají dnes řadu možností, v jakém segmentu mohou nabízet klientům své rady a postupy.

Úvěrový segment

Nejčastěji se týká především oblasti hypoték. Zde mohou působit dva typy poradců, a to jak ti pracující v rámci konkrétní banky, tak ti, kteří jsou nezávislí. Ti logicky porovnávají hypoteční produkty napříč celým úvěrovým spektrem a mohou tak vybrat skutečně ten nejvýhodnější produkt. Podobné situace lze očekávat i v oblasti běžných úvěrů – spotřebitelských půjček, úvěrů na rekonstrukci a mnohých dalších.

Segment spořící

Další možností je určitě oblast spoření. Dnes najdeme na našem trhu celou řadu variant, které se mohou nazývat i životní pojištění, ale stále se ve svém principu jedná o konkrétní spořící produkt. Ten může mít za cíl zabezpečit nás na stáří, zabezpečit naši rodinu v případě naší smrti, či nám může pomoci v době naší nemoci. Stejně tak může být daný spořící produkt využit třeba na koupi plánovaného majetku. V těchto všech oblastech by měl finanční poradce vyslechnout naše potřeby a připravit produkt jim na míru.

Segment penzijních pojistek

S příchodem důchodové reformy však finančním poradcům přibyla další možnost, jak nabízet své služby. Je to hlavně segment penzijních pojistek a konkrétních pilířů, kdy mohou klientům poradit, jaká cesta pro ně bude nejvýhodnější.

Platí klient nebo finanční instituce?

S jejich službou ale souvisí i otázka, jak jsou placeni. Dnes existují dvě možnosti finančních poradců.

  • Placeni klientem – dražší služba pro nás, ale s jistotou toho, že finanční poradce jedná opravdu v našem konkrétním zájmu.
  • Placeni finanční institucí – služby poradce jsou zdarma, ale ti nekvalitní mohou záměrně vybírat produkty, ze kterých mají vyšší provize.

Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


David Hampl


Doporučujeme

Na co se vztahuje pojištění nemovitosti?

Na co se vztahuje pojištění nemovitosti?


Stěhování Šumperk

Stěhování Šumperk


Moderní dům na vysoké úrovni

Moderní dům na vysoké úrovni


Sedací soupravy do obývacího pokoje

Sedací soupravy do obývacího pokojeRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme