Kvalitní spánek je základ pro správná rozhodnutí


Spánkem strávíte třetinu vašeho života, proto je velice důležité, aby byl dostatečně kvalitní a plnohodnotný. Během spánku vaše tělo čerpá energii, regeneruje se a nabírá síly do nového dne. Pokud se během noci několikrát vzbudíte, kolikrát nemůžete zamhouřit oko, je něco špatně. Ráno se budíte unavení, rozmrzelí, často i polámaní. A to rozhodně není dobré pro průběh vašeho dne. Jakmile se v noci dobře nevyspíte, jste během následujícího dne protivní, roztěkaní, máte problém se soustředit a mnohdy uděláte celou řadu špatných rozhodnutí, ke kterým by nedošlo, pokud by váš spánek byl kvalitní. Vůbec není nad škodu zamyslet se nad tím, na čem vlastně spíte. V dnešním článku vám poradíme, co všechno udělat pro dokonalý a zdravý spánek, který bude základem správných rozhodnutí.

Postel a matrace

Pro kvalitní spánek je nejdůležitější správný výběr postele a matrace. Při jejím výběru se rozhodně neukvapujte, nikam nespěchejte a dopřejte si dostatek času, abyste při svém rozhodování nešlápli vedle.

Jak postupovat při koupi nové matrace?

Na matrace jsou ve většině případů poskytovány záruky na 3-5 let, přičemž byste ji po 7 letech měli vyměnit. Denně na ní proležíte minimálně 8 hodin – někdo možná více, někdo méně. Matraci vybírejte s klidem, rozhodně si ji neostýchejte vyzkoušet a každý krok důkladně promyslet.

Materiál

Nejen pro matraci, ale i pro postel jsou nejideálnější přírodní materiály. Vsaďte na dřevo, bavlnu, moderní pěny, kokos i latex. Všechny tyto materiály mají dokonalou schopnost hřát i chladit, správně absorbují a odvádí vlhkost.

Šířka matrace a postele

Každý potřebuje dostatek prostoru pro klidný spánek a to v jakékoli poloze. Při výběru matrace proto myslete nejen na vaše, ale i na partnerovo pohodlí. Oba dva si zasloužíte dostatek místa, abyste se během spánku navzájem nevytlačovali či nenaráželi jeden na druhého.

I barvy hrají důležitou roli

Ačkoli si to možná neuvědomujete, i barvy hrají co se kvalitního spánku týče důležitou roli. Působí především na vaše emoce, existují i barvy, které vám nedovolí usnout. Vybírejte tedy takové, které vám jsou příjemné. Barvy by měli ladit, působit klidně a měly by vyzařovat teplo.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (1 hlasů, hodnocení: 5,00 z 5)
Loading...


Nikol Bláhová


Doporučujeme

Jak se stát finančním poradcem?

Jak se stát finančním poradcem?


Stavební pouzdro a jeho výhody

Stavební pouzdro a jeho výhody


Kde si mohou půjčit problémoví klienti

Kde si mohou půjčit problémoví klienti


Moderní vybavení domácnosti – krb nebo vysouseče vzduchu jsou samozřejmostí

Moderní vybavení domácnosti – krb nebo vysouseče vzduchu jsou samozřejmostíJak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svo...

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

Srovnat si půjčku by dnes mělo patřit mezi naprosté nezbytnosti každého, kdo hledá to nejlepší, co je na současném úvěrovém trhu k dispozici. Správná cesta by měla být spojena s tím, že dané srovnání ...

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

5 tipů, jak získat půjčky v hotovosti

Peníze potřebuje bezpochyby každý člověk, ať už je to k nákupu nejrůznějších věcí či k placení všemožných závazků. Takové finance lze v dnešní době obdržet dvěma odlišnými způsoby. V okamžiku, kdy osl...

5 tipů, jak získat půjčky v hotovosti

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky

Nebankovní sektor je čím dál populárnější. Lidé si ho volí především kvůli snazší dostupnosti úvěru, než kterou předkládají klasické bankovní instituce. Pakliže dobře hledáte, můžete se domoci i zajím...

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky