Závěsy do oken


Okno sice nepotřebuje nutně jakékoliv dekorace, závěsy do oken ale mohou působit elegantně a navíc zakrýt výhled některým zvědavcům v ulici. Jak postupovat při výběru takovýchto závěsů a na co si případně dát pozor při jejich koupi?

Pokud je náš dům z kategorie těch starších a je převážně kamenný, je lepší si pořídit závěs z dvojitých látek, aby pomohl se zateplením. Kromě toho se zlepší akustika místností a závěsy dodají našemu interiéru na komfortu. Pokud máme na oknech instalovány horizontální žaluzie, i tehdy se hotové závěsy do oken více než hodí. Dáme si však dobrý pozor na to, aby těžké zimní závěsy nepřekrývaly radiátory, protože pak by nám pochopitelně bylo v té které místnosti poněkud chladno.

Při praní závěsů přidáme ještě jedno máchání navíc, na této části našeho interiéru totiž nesmí zbýt nejmenší stopy po pracím prostředku a kromě toho by mohly závěsy vyblednout a působit poněkud zastarale. Mezi praním je vhodné závěsy i vysávat, to kvůli částečkám prachu, které by se mohly zachytávat do tkaniny. Pokud to úprava textilií dovolí, můžeme závěsy po praní i vyžehlit. Pokud žijeme v trochu vlhčím prostředí nebo tam, kde se pravidelně kouří a vaří, měli bychom pravidelně větrat. Závěsy vytáhneme z okna klidně i na několik hodin a necháme je trochu pobývat na čerstvém vzduchu. Nemusíme se bát, něco podobného jim může jen prospět i v sychravých podzimních dnech.

Pokud dbáme spíše na eleganci než ryzí účelnost, určitě nás budou v případě závěsů do oken zajímat spíše dekorační prvky, jako jsou bordury, spony nebo řasící stuhy. V případě, že si přejeme do našich oken luxusnější závěsy, volíme ty, které jsou vyrobené v cizině, zejména ty italské, španělské nebo třeba německé, které se vyrábějí z velmi drahých látek.

Závěsy do oken se často vyrábějí hlavně z přírodních materiálů, jako je bavlna, len nebo hedvábí, ale i z umělých vláken (polyester či akryl).

Jaké tkaniny se používají na ty luxusnější kousky? Zejména to je Brokát, který se kromě závěsů do oken hodí i na postelové baldachýny, dále můžeme zmínit Damašek nebo hedvábnou tkaninu zvanou Šantung. Elegantní „vrásky“ dodá našim závěsům materiál zvaný Cresh, který se pro svou úpravu při výrobě vůbec nemusí žehlit.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Klasické sedací soupravy

Klasické sedací soupravy


Co za oblečení na pracovní pohovor?

Co za oblečení na pracovní pohovor?


Vytápění domů – moderně, tedy efektivně

Vytápění domů – moderně, tedy efektivně


Co s příliš tvrdou vodou?

Co s příliš tvrdou vodou?Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svo...

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

Srovnat si půjčku by dnes mělo patřit mezi naprosté nezbytnosti každého, kdo hledá to nejlepší, co je na současném úvěrovém trhu k dispozici. Správná cesta by měla být spojena s tím, že dané srovnání ...

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

5 tipů, jak získat půjčky v hotovosti

Peníze potřebuje bezpochyby každý člověk, ať už je to k nákupu nejrůznějších věcí či k placení všemožných závazků. Takové finance lze v dnešní době obdržet dvěma odlišnými způsoby. V okamžiku, kdy osl...

5 tipů, jak získat půjčky v hotovosti

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky

Nebankovní sektor je čím dál populárnější. Lidé si ho volí především kvůli snazší dostupnosti úvěru, než kterou předkládají klasické bankovní instituce. Pakliže dobře hledáte, můžete se domoci i zajím...

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky