Zářivková svítidla stropní


Moderním typem osvětlení jsou v dnešní době takzvaná zářivková svítidla, což je skupina svítidel nazvaných dle jejich zdroje, tedy zářivek. Zářivková svítidla mohou být velmi rozlišných typů, například jsou zářivková svítidla stropní, nástěnná či, v neposlední řadě také stolní.

Různorodé využití

Právě stropní zářivková svítidla, ale i další tělesa, nachází využití téměř ve kterémkoli prostoru, který je třeba osvětlit. Může se tak jednat o obývací či jiné pokoje v domě, o výrobní haly různých velikostí, kanceláře, obchody či například chodby a dalších různé prostory. Stropní zářivková svítidla lze použít prakticky kdekoliv, tyto typy svítidel tak lze využít i ve státem zřízených prostorech, kterými jsou mimo jiné sklady nemocnic.

Tyto typy svítidel však lze umístit i jinam než na strop, lze s nimi osvítit kuchyňskou linku či jinou pracovní plochu nebo také pouze obyčejný kancelářský stůl.

Mnoho rozlišných barev

Co se týče barev, kterými zářivková svítidla disponují, tak i zde se jedná hned o několik možných voleb odstínů světla, a to od teplé bílé až po studenou bílou, mezi kterými se nachází celá škála různorodých barevných kombinací. Tudíž si každý může zvolit podle toho, ke které barvě má nejblíže.

Nejčastěji je však volena bílá, žlutá, případně ještě oranžová, které nejsou dráždivé na oči a naopak dobře osvětlí místnost. Zvolení té správné barvy by však mělo záviset i na individualizaci prostředí, neboť je jasné, že v každém prostoru je hladina intenzity osvětlení vždy jiná a světelný tok je také různě rozložen.

Vyplatí se oproti klasickým žárovkám?

Zářivky však i přesto mají oproti klasickým žárovkám, hlavně co se týká méně kvalitních a levnějších druhů, horší podání barev a to převážně díky zářivkovému zdroji ve svítidlech, kdy jak zdroj postupem času stárne, tak v souvislosti s tím klesá i světelný tok. Zdroje je dobré měnit vždy všechny najednou.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Na co se při pohovoru nesmí zaměstnavatel ptát?

Na co se při pohovoru nesmí zaměstnavatel ptát?


Zimní zahrada

Zimní zahrada


Jak postavit dům za jeden milion korun

Jak postavit dům za jeden milion korun


Moderní dům na vysoké úrovni

Moderní dům na vysoké úrovniJak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svo...

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

Srovnat si půjčku by dnes mělo patřit mezi naprosté nezbytnosti každého, kdo hledá to nejlepší, co je na současném úvěrovém trhu k dispozici. Správná cesta by měla být spojena s tím, že dané srovnání ...

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

5 tipů, jak získat půjčky v hotovosti

Peníze potřebuje bezpochyby každý člověk, ať už je to k nákupu nejrůznějších věcí či k placení všemožných závazků. Takové finance lze v dnešní době obdržet dvěma odlišnými způsoby. V okamžiku, kdy osl...

5 tipů, jak získat půjčky v hotovosti

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky

Nebankovní sektor je čím dál populárnější. Lidé si ho volí především kvůli snazší dostupnosti úvěru, než kterou předkládají klasické bankovní instituce. Pakliže dobře hledáte, můžete se domoci i zajím...

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky