Zářivková svítidla stropní


Moderním typem osvětlení jsou v dnešní době takzvaná zářivková svítidla, což je skupina svítidel nazvaných dle jejich zdroje, tedy zářivek. Zářivková svítidla mohou být velmi rozlišných typů, například jsou zářivková svítidla stropní, nástěnná či, v neposlední řadě také stolní.

Různorodé využití

Právě stropní zářivková svítidla, ale i další tělesa, nachází využití téměř ve kterémkoli prostoru, který je třeba osvětlit. Může se tak jednat o obývací či jiné pokoje v domě, o výrobní haly různých velikostí, kanceláře, obchody či například chodby a dalších různé prostory. Stropní zářivková svítidla lze použít prakticky kdekoliv, tyto typy svítidel tak lze využít i ve státem zřízených prostorech, kterými jsou mimo jiné sklady nemocnic.

Tyto typy svítidel však lze umístit i jinam než na strop, lze s nimi osvítit kuchyňskou linku či jinou pracovní plochu nebo také pouze obyčejný kancelářský stůl.

Mnoho rozlišných barev

Co se týče barev, kterými zářivková svítidla disponují, tak i zde se jedná hned o několik možných voleb odstínů světla, a to od teplé bílé až po studenou bílou, mezi kterými se nachází celá škála různorodých barevných kombinací. Tudíž si každý může zvolit podle toho, ke které barvě má nejblíže.

Nejčastěji je však volena bílá, žlutá, případně ještě oranžová, které nejsou dráždivé na oči a naopak dobře osvětlí místnost. Zvolení té správné barvy by však mělo záviset i na individualizaci prostředí, neboť je jasné, že v každém prostoru je hladina intenzity osvětlení vždy jiná a světelný tok je také různě rozložen.

Vyplatí se oproti klasickým žárovkám?

Zářivky však i přesto mají oproti klasickým žárovkám, hlavně co se týká méně kvalitních a levnějších druhů, horší podání barev a to převážně díky zářivkovému zdroji ve svítidlech, kdy jak zdroj postupem času stárne, tak v souvislosti s tím klesá i světelný tok. Zdroje je dobré měnit vždy všechny najednou.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Vhodné nářadí ke krbům a krbovým kamnům

Vhodné nářadí ke krbům a krbovým kamnům


Jak nejlépe spořit na důchod

Jak nejlépe spořit na důchod


Kuchyňští pomocníci

Kuchyňští pomocníci


Stěhování v Přerově

Stěhování v PřerověRostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svo...

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám