Výhody bydlení v bytě


Panelák

Před bydlením v bytě drtivá většina lidí utíká mílovými kroky. Co si budeme nalhávat – pro spoustu z vás je bydlení v domečku mnohem lákavější představou a to nejen z hlediska jisté svobody, ale i z pestrých možností, které vám tento styl života nabízí. V dnešním článku se ale nebudeme bavit o výhodách a kladech bydlení v domečku, ba naopak – tématem dnešního článku budou výhody bydlení v bytě. Myslíte si, že žádné takové neexistují, neboť život v bytě může přinášet jen samé záporné zkušenosti? Pak si vás dovolíme vyvést z omylu! Prostřednictvím následujících řádků vás možná přesvědčíme, že i bydlení v bytě je často zbytečně zahanbováno a že se mu většina lidí vyhýbá úplně neprávem. Ano, i život v bytě má své výhody – chcete vědět jaké?

Pohodlnost

Hned zkraje nutno říci, že bydlení v bytě láká především pro jistou dávku pohodlnosti, kterou vám nabízí. V současné době, kdy většina lidí pracuje a nemá tak dostatek času na povinnosti okolo bydlení, je tato skutečnost velice příznivá.

  • Zatímco lidé v domečku musí každé ráno kvapem do kotelny, aby si doma vytvořili příjemné teplo, vám stačí otočit ventilem u topení a máte to bez práce, starostí i mrznutí venku během čekání, než se kotel rozhoří.
  • Máte neomezené množství teplé vody, kdežto lidé v domcích musí topit, aby si vodu na mytí nádobí či koupání se vůbec ohřáli.
  • Nemáte žádný pozemek, na kterém byste museli pravidelně sekat trávu a když už zatoužíte po nějaké té zeleni, čas od času zalijete pár kytiček na balkóně.
  • Co se úklidu týče, nebudeme si přece lhát – byt představuje mnohem menší plochu než rodinný domeček, proto i místa na úklid je tu podstatně méně – a která hospodyňka by to neuvítala?

Cena

Nyní se dostáváme k nejožehavějšímu tématu – tedy ceně, která zajímá drtivou většinu lidí. Není žádným tajemstvím, že cena bytu je podstatně a mnohonásobně nižší, než cena, za kterou byste si mohli pořídit rodinný domek. Co se údržby domu týče, od toho je správce, tudíž ani v tomto případě nepůjdou finance z vaší kapsy.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (3 hlasů, hodnocení: 4,33 z 5)
Loading...


Nikol Bláhová


Doporučujeme

Co patří mezi standardní moderní vybavení domácnosti

Co patří mezi standardní moderní vybavení domácnosti


Kredito24 – půjčka před výplatou

Kredito24 – půjčka před výplatou


Přídavky na děti, může je dostat každý?

Přídavky na děti, může je dostat každý?


Levné stěhování Plzeň

Levné stěhování PlzeňRostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svo...

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám