Výhody bydlení v bytě


Panelák

Před bydlením v bytě drtivá většina lidí utíká mílovými kroky. Co si budeme nalhávat – pro spoustu z vás je bydlení v domečku mnohem lákavější představou a to nejen z hlediska jisté svobody, ale i z pestrých možností, které vám tento styl života nabízí. V dnešním článku se ale nebudeme bavit o výhodách a kladech bydlení v domečku, ba naopak – tématem dnešního článku budou výhody bydlení v bytě. Myslíte si, že žádné takové neexistují, neboť život v bytě může přinášet jen samé záporné zkušenosti? Pak si vás dovolíme vyvést z omylu! Prostřednictvím následujících řádků vás možná přesvědčíme, že i bydlení v bytě je často zbytečně zahanbováno a že se mu většina lidí vyhýbá úplně neprávem. Ano, i život v bytě má své výhody – chcete vědět jaké?

Pohodlnost

Hned zkraje nutno říci, že bydlení v bytě láká především pro jistou dávku pohodlnosti, kterou vám nabízí. V současné době, kdy většina lidí pracuje a nemá tak dostatek času na povinnosti okolo bydlení, je tato skutečnost velice příznivá.

  • Zatímco lidé v domečku musí každé ráno kvapem do kotelny, aby si doma vytvořili příjemné teplo, vám stačí otočit ventilem u topení a máte to bez práce, starostí i mrznutí venku během čekání, než se kotel rozhoří.
  • Máte neomezené množství teplé vody, kdežto lidé v domcích musí topit, aby si vodu na mytí nádobí či koupání se vůbec ohřáli.
  • Nemáte žádný pozemek, na kterém byste museli pravidelně sekat trávu a když už zatoužíte po nějaké té zeleni, čas od času zalijete pár kytiček na balkóně.
  • Co se úklidu týče, nebudeme si přece lhát – byt představuje mnohem menší plochu než rodinný domeček, proto i místa na úklid je tu podstatně méně – a která hospodyňka by to neuvítala?

Cena

Nyní se dostáváme k nejožehavějšímu tématu – tedy ceně, která zajímá drtivou většinu lidí. Není žádným tajemstvím, že cena bytu je podstatně a mnohonásobně nižší, než cena, za kterou byste si mohli pořídit rodinný domek. Co se údržby domu týče, od toho je správce, tudíž ani v tomto případě nepůjdou finance z vaší kapsy.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (3 hlasů, hodnocení: 4,33 z 5)
Loading...


Nikol Bláhová


Doporučujeme

Délka výpovědní lhůty

Délka výpovědní lhůty


Vytápění

Vytápění


Výměna oken

Výměna oken


Finanční gramotnost je základem úspěšného života!

Finanční gramotnost je základem úspěšného života!Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svo...

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

Srovnat si půjčku by dnes mělo patřit mezi naprosté nezbytnosti každého, kdo hledá to nejlepší, co je na současném úvěrovém trhu k dispozici. Správná cesta by měla být spojena s tím, že dané srovnání ...

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

5 tipů, jak získat půjčky v hotovosti

Peníze potřebuje bezpochyby každý člověk, ať už je to k nákupu nejrůznějších věcí či k placení všemožných závazků. Takové finance lze v dnešní době obdržet dvěma odlišnými způsoby. V okamžiku, kdy osl...

5 tipů, jak získat půjčky v hotovosti

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky

Nebankovní sektor je čím dál populárnější. Lidé si ho volí především kvůli snazší dostupnosti úvěru, než kterou předkládají klasické bankovní instituce. Pakliže dobře hledáte, můžete se domoci i zajím...

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky