Výhody bydlení v bytě


Panelák

Před bydlením v bytě drtivá většina lidí utíká mílovými kroky. Co si budeme nalhávat – pro spoustu z vás je bydlení v domečku mnohem lákavější představou a to nejen z hlediska jisté svobody, ale i z pestrých možností, které vám tento styl života nabízí. V dnešním článku se ale nebudeme bavit o výhodách a kladech bydlení v domečku, ba naopak – tématem dnešního článku budou výhody bydlení v bytě. Myslíte si, že žádné takové neexistují, neboť život v bytě může přinášet jen samé záporné zkušenosti? Pak si vás dovolíme vyvést z omylu! Prostřednictvím následujících řádků vás možná přesvědčíme, že i bydlení v bytě je často zbytečně zahanbováno a že se mu většina lidí vyhýbá úplně neprávem. Ano, i život v bytě má své výhody – chcete vědět jaké?

Pohodlnost

Hned zkraje nutno říci, že bydlení v bytě láká především pro jistou dávku pohodlnosti, kterou vám nabízí. V současné době, kdy většina lidí pracuje a nemá tak dostatek času na povinnosti okolo bydlení, je tato skutečnost velice příznivá.

  • Zatímco lidé v domečku musí každé ráno kvapem do kotelny, aby si doma vytvořili příjemné teplo, vám stačí otočit ventilem u topení a máte to bez práce, starostí i mrznutí venku během čekání, než se kotel rozhoří.
  • Máte neomezené množství teplé vody, kdežto lidé v domcích musí topit, aby si vodu na mytí nádobí či koupání se vůbec ohřáli.
  • Nemáte žádný pozemek, na kterém byste museli pravidelně sekat trávu a když už zatoužíte po nějaké té zeleni, čas od času zalijete pár kytiček na balkóně.
  • Co se úklidu týče, nebudeme si přece lhát – byt představuje mnohem menší plochu než rodinný domeček, proto i místa na úklid je tu podstatně méně – a která hospodyňka by to neuvítala?

Cena

Nyní se dostáváme k nejožehavějšímu tématu – tedy ceně, která zajímá drtivou většinu lidí. Není žádným tajemstvím, že cena bytu je podstatně a mnohonásobně nižší, než cena, za kterou byste si mohli pořídit rodinný domek. Co se údržby domu týče, od toho je správce, tudíž ani v tomto případě nepůjdou finance z vaší kapsy.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (3 hlasů, hodnocení: 4,33 z 5)
Loading...


Nikol Bláhová


Doporučujeme

Jaké vybrat interiérové neboli vnitřní dveře?

Jaké vybrat interiérové neboli vnitřní dveře?


Potahy na sedací soupravy

Potahy na sedací soupravy


Levné stěhování

Levné stěhování


Vytápění skleníku

Vytápění skleníkuRostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svo...

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám