Vše o stěhování


Týmová práce

Stěhování patří k činnostem, které nikdo neprovádí s velkou radostí. Nicméně téměř každého v životě někdy stěhování potká a záleží na tom, jak budeme na celou věc připraveni. Na těchto stránkách přinášíme co možná nejvíce informací, které se stěhování týkají. Základem je vždy se na tuto událost připravit a nic nezanedbat. Mezi důležité kroky patří to, jestli se budeme stěhovat vlastními silami nebo využijeme specializovanou firmu.

Při rozhodování jestli využijeme stěhovací firmu, budou hlavní roli hrát naše finance. Je jasné, že zajištění přestěhování vlastními prostředky je levnější. Může se využít pomoci přátel nebo si dokonce můžeme půjčit dodávkové auto v autopůjčovně.

 Při tomto rozhodování vstupuje do hry několik faktorů

  • Kam se budete stěhovat?
  • Umožňuje vám stěhování vaše pracovní činnost?
  • Kolik věcí potřebujete přestěhovat?
  • Jak je zajištěno balení věcí?
  • Kolik jste ochotni utratit?
  • Budu potřebovat speciální balicí materiály?

Základní věcí tedy bude jak daleko se budeme stěhovat a kolik věcí máme. Pokud se jedná o byt nebo dům, je potřeba minimálně dodávkové auto. Ať již využijete někoho známého nebo půjčovnu, nevyhnete se nákladům za dopravu. V případě, že se stěhujete na delší vzdálenost, je dobré propočítat, zda jsme schopni vše převézt na jednu jízdu.

Vše se může zkomplikovat při stěhováních velkých věcí. Zde jsou nutná stěhovací lana a pásy. Dále je třeba dodržovat zásady bezpečnosti práce. Někteří lidé ve snaze ušetřit za stěhování si neuvědomují možná rizika. Stěhování je prostě obor, který se vyvíjel dlouhá léta a má svá specifika. Někdy při neodborném zacházení může dojít k poškození věcí.

Jak již bylo zmíněno, hlavním ukazatelem jsou peníze. Nicméně i pokud nedisponujeme dostatečným rozpočtem, můžeme si dovolit levné stěhování. Nesmí se zapomínat ani na pojištění. Právě pojištění mají zaběhlé firmy již zcela propracované.

Pokud se rozhodnete využít stěhovací firmy, je třeba provést důkladný výběr. Nejčastěji se začíná v okruhu našich známých. Jde vlastně o získávání referencí od našich kamarádů. Zjistíme tak s jakou firmou byli spokojeni a jak vše probíhalo. Nesmíme zapomínat ani na to, že kvalitní stěhovací firma má vše solidně zpracované. Tyto zkušenosti nás mohou ochránit od mnoha problémů.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky


Kuchyňští pomocníci

Kuchyňští pomocníci


Ženy na managerských pozicích – ano či ne?

Ženy na managerských pozicích – ano či ne?


Podlahové topení: už nemusíte nosit bačkory

Podlahové topení: už nemusíte nosit bačkoryRostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svo...

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám