Pronájem bytu: Co je potřeba zařídit – ze strany pronajímatele?


Pronajímání bytů je v současné době naprostým standardem. Bohužel ale spousta pronajímatelů získá v tomto ohledu nespočet hrůzných zkušeností, které v nich zanechají hořkou pachuť – ať už jsou to vysoké dlužné částky za nájemné, poškozený byt či dokonce soudní spory. Není se pak čemu divit, že drtivá většina realitou prověřených majitelů bytů na jakékoli pronajímání zanevřou a své nemovitosti buďto prodají, nebo je v tom horším případě nechají prázdné. A to je rozhodně škoda. Věřte nebo ne, ale i pronajímání bytu má svá pravidla, kterých se stačí držet, aby vše fungovalo tak, jak má a nevznikaly zbytečné neshody, problémy a spory. Chcete poradit, jak postupovat ve chvíli, kdy se rozhodnete pronajmout svou nemovitost?

Kdo chce uspět, musí myslet na reklamu

Chcete-li nemovitost pronajímat, musíte se v prvé řadě postarat o její pozitivní propagaci. Vezmeme-li to kolem a kolem, je to takhle úplně se vším – když chcete něco prodat nebo pronajmout, snažíte se tomu udělat co možná nejlepší reklamu, protože ta je prvotní zárukou úspěchu. Jiné to není ani v případě pronájmu bytu. Níže vypsané body vám jistě pomohou!

  • Ještě než se pustíte do prohlídek bytu, měli byste jej řádně připravit. Důsledná příprava ovšem neznamená jen vytření podlahy či vysmejčení pavučin! Postarejte se o to, aby byl byt čistý, uklizený a plně funkční – kapající kohoutky, protékající WC, špatně otvíratelná okna, špinavá kuchyňská linka – to jsou věci, které na nikoho dobrý dojem neudělají.
  • Připravte si fotografie, které váš byt budou pronajímat samy. Nejste-li si jistí, že dokážete pořídit opravdu kvalitní snímky, povolejte si na pomoc někoho, kdo tomuto řemeslu rozumí. Připlatit si za profesionála se v tomto případě rozhodně vyplatí. Uvědomte si, že jsou to právě fotografie, kterých si potencionální zájemce všimne jako prvních, proto by jej měly oslovit, zaujmout a vyvolat v něm zájem o pronájem.
  • Nemovitost, kterou chcete pronajímat, důkladně popište. V tomto případě ale nic nepřehánějte ani nic nezveličujte, protože je velice důležité, aby se vyvolané očekávání v potencionálním zájemci při návštěvě bytu setkalo s jeho skutečným stavem. Lhát nemá cenu.
  • Konečně se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu tedy ceně nájemného. Je samozřejmé, že na pronájmu nemovitosti chcete především vydělat, ovšem mít až přehnané nároky by se vám nemuselo vyplatit. Snažte se vycházet z cen, které jsou typické pro lokalitu i typ bydlení. Jistě vám nemusíme vysvětlovat, že cena za byt 1+kk daleko za městem musí být nižší, než cena za pronájem bytu 3+1 v centru města. Inu jak se říká: Všeho s mírou. 


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (3 hlasů, hodnocení: 4,33 z 5)
Loading...


Nikol Bláhová


Doporučujeme

Úvěrové zprávy a registry – vše co vás zajímá

Úvěrové zprávy a registry – vše co vás zajímá


Kvalitního finančního poradce si važte!

Kvalitního finančního poradce si važte!


Vrácení daní – máte na něj nárok?

Vrácení daní – máte na něj nárok?


Finanční poradce a DPH

Finanční poradce a DPHJak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svo...

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

Srovnat si půjčku by dnes mělo patřit mezi naprosté nezbytnosti každého, kdo hledá to nejlepší, co je na současném úvěrovém trhu k dispozici. Správná cesta by měla být spojena s tím, že dané srovnání ...

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

5 tipů, jak získat půjčky v hotovosti

Peníze potřebuje bezpochyby každý člověk, ať už je to k nákupu nejrůznějších věcí či k placení všemožných závazků. Takové finance lze v dnešní době obdržet dvěma odlišnými způsoby. V okamžiku, kdy osl...

5 tipů, jak získat půjčky v hotovosti

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky

Nebankovní sektor je čím dál populárnější. Lidé si ho volí především kvůli snazší dostupnosti úvěru, než kterou předkládají klasické bankovní instituce. Pakliže dobře hledáte, můžete se domoci i zajím...

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky