Proč využívat dřevo v našem interiéru?


Současní architekti a designéři, kteří se zaměřují na oblasti interiérového designu, mnohdy doporučují především naprosto inovativní prvky, stejně jako materiály. Přitom pravdou zůstává, že už několik desetiletí zůstává v oblibě přírodní materiál, který se ještě díky jeho vlastnostem nepodařilo nahradit. Jak jistě tušíte, jedná se o dřevo. Podívejme se proto na důvody, proč si ho pořídit i do svého interiéru.

Nadchne svým dokonalým vzhledem

V první řadě je to zcela určitě vzhled dřeva, který doslova nelze ničím nahradit. O tom se můžete přesvědčit i vy sami na několika konkrétních možnostech. My prodáváme tatranský profil, který je dokonalou ukázkou toho, jak dobře a správně zpracované dřevo může konkrétně vypadat. Navíc lze říci, že každý takový kousek je svým způsobem originál. Proč? Jelikož každý strom má své unikátní letokruhy a tak bychom jenom těžko našli dva stejné kousky dřeva.

Dřevo je teplé

I to je jeden z hlavních důvodů, proč ho v našem interiéru samozřejmě využívat. Na rozdíl od různých plastů, nebo snad kovových prvků, je dřevo na dotek skutečně příjemně teplé. I proto dnes jsou nejvyhledávanější možností oblíbené dřevěné obklady. Těmi můžete snadno obložit třeba zeď v chodbě, stěnu ve vašem obývacím pokoji, stejně jako stěnu třeba u vaší postele. Kdykoliv se poté daného dřeva dotknete, budete mít jistotu spojenou s tím, že na dotek bude příjemné a rozhodně se nebude jednat materiál, který by byl dotykově jakkoliv nepříjemně chladný. I to je klíčové pozitivum.

Potěší také jeho kvalita

I ta je důvodem, proč si ho pořídit. Ostatně jasným důkazem je třeba to, že se dřevo používá už po staletí jako stavební materiál. To jasně potvrzuje, že kvality jsou v této oblasti zcela jistě nezanedbatelné. Pokud se podíváme konkrétně na hlavní pozitiva spojená s kvalitou, jedná se především o:

  • Vysokou pevnost a tvarovou stálost
  • Dlouhou životnost
  • Vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům a změnám teplot

Využit dřevo můžete i vy sami

Je mnoho možností, jak dřevo ve vašem interiéru použít bez nutnosti asistence profesionálů. Jelikož jsme zmínili možnost obkladů, budeme se jí držet. Zde je hlavním pozitivem kvalitní perodrážka, díky které není problémem to, abychom jednotlivé kusy obložení rychle a pevně spojili. Na podobném principu ale může fungovat také třeba pokládka dřevěných podlah. I tu můžete zvládnout bez potíží sami s jistotou toho, že do vašeho interiéru instalujete kousek nádherné a tolik přehlížené přírody.

Nízká cena je samozřejmostí

I když je to přírodní materiál, rozhodně se není obávat vysokých cen. Zde hlavně potěší fakt, že dřevo je obnovitelnou surovinou a tak se nové stromy neustále vysazují. Díky tomu máme jistotu, že nám dřevo nejenom nedojde, ale že se jeho ceny budou za všech okolností držet stále nízko.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (1 hlasů, hodnocení: 4,00 z 5)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Finanční poradci OVB Allfinanz a.s., jak to s nimi je?

Finanční poradci OVB Allfinanz a.s., jak to s nimi je?


Doba, která přeje ready made firmám

Doba, která přeje ready made firmám


Moderní dům na vysoké úrovni

Moderní dům na vysoké úrovni


Nemovitost jako investice – opravdu výhoda?

Nemovitost jako investice – opravdu výhoda?Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svo...

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám