Nábytek II.


Jak vybrat takovou pohovku, na které si slastně odpočineme a která zároveň nezruinuje naší domácí kasu?

Musíme se zamyslet především nad několika zásadními věcmi. K čemu bude pohovka používána? Bude umístěna v dětském pokoji nebo v pokoji obývacím? A jak často na ní budeme sedávat?

Další důležitá otázka jsou naše domácí zvířata, která se na ní tu a tam i přes náš zákaz usadí, zvláště v době, kdy nejsme doma a necháme je v bytě samotné. Stejně tak musíme brát s nadhledem řádění našich ratolestí, které budou s oblibou po pohovce skákat a dělat nejrůznější vylomeniny.

Pokud chceme pohovku spíše v podobě náhradního lože pro naše časté hosty, vybereme si rozkládací typ. V případě, že ji chceme jen a jen pro sebe, stačí na naše potřeby jen klasická pohovka.

V případě, že jste příznivcem originality, neměl by váš interiér minout přinejmenším jeden kousek plastového nábytku. Plast ostatně můžeme kombinovat i s jiným materiálem a kromě toho je vhodný i pro alergiky, neboť je v podstatě antibakteriální. Plast působí vzdušným a elegantním dojmem, uvítáme jej tedy hlavně v prostředí menších bytů, kam se vlastně masivní čalouněné křeslo ani trochu nehodí, nemyslíte?

Zajímavou možností je pořídit si i starožitný nábytek, z kterého dýchá každým coulem kouzlo ztracené minulosti. Stačí šikovný kutil či restaurátor a vše může působit jako nové, takže pokud vlastníte nějaký ten starší kousek nábytku, neváhejte jej použít i při aranžování vašeho nového bydlení.

A co takhle nábytek z ratanu? Ten je takřka bezúdržbovým a ryze přírodním materiálem. Můžete si pořídit třeba houpací křeslo z ratanu, na kterém se vám bude pohodlně odpočívat nebo třeba i zahradní nábytek pro vaši terasu a příjemné letní večery. Kromě toho nezapomínejte, že ratan lze i obarvit, takže nejde jen o „ošklivý beztvarý kousek dřeva“.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (1 hlasů, hodnocení: 3,00 z 5)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Stěhování Ústí nad Labem

Stěhování Ústí nad Labem


Chcete si půjčit a nevíte jak postupovat? První kroky…

Chcete si půjčit a nevíte jak postupovat? První kroky…


Dětský pokoj

Dětský pokoj


Nejlehčí půjčky ulehčí každému

Nejlehčí půjčky ulehčí každémuRostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svo...

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám