Houpací křeslo


Naši předkové měli houpací křeslo velice v oblibě. Tento druh nábytku se dostává opět do módy a nabízí kvalitnější materiály a elegantnější design, než měli jeho raní předchůdci. Odoláte nebo si koupíte na další dvě generace úžasné houpací křeslo?

 Pohodlí a komfort

Pročpak bylo asi houpací křeslo tak oblíbené? Rozhodně proto, že splňovalo i ty nejnáročnější požadavky na pohodlnost. Zkrátka a dobře se v něm nesmírně dobře sedělo. Kromě toho působí vysoce elegantně a stylově, jde o naprosto nepřehlédnutelný kus nábytku v naší domácnosti. A není se čeho bát, i zdánlivě křehká a vratká konstrukce houpacího křesla snese zatížení až do 110 kilogramů, většinou i o trochu více!

 Proč máme houpání tak rádi?

Houpání jako takové je pro lidské tělo naprosto přirozený pohyb. Každý z nás se jím zabýval už v děloze a jako malé děti nás zajímalo hlavně tehdy, kdy jsme se potřebovali uklidnit nebo usnout. Houpání má totiž uklidňující účinky a uvolňuje i přebytečnou energii.

 Dodnes jsou oblíbená hlavně ta dřevěná a ratanová

Jaká houpací křesla jsou v současné době oblíbená? Ve vkusu tuzemských zákazníků stále převažují přírodní materiály, touha po nostalgickém vzpomínání je asi absolutně nezrušitelná. Ratan jako takový vydrží opravdu věky a můžeme jen použít i na zahrádku nebo terasu, když si budeme chtít v houpacím křesle v létě pořádně pohovět.

Houpací křesla mají minimální nároky na prostor a přitom jsou i velice bezpečná. Nezpůsobí žádné škody například ani na plovoucí podlaze (ale nebude asi dobrým řešením postavit je na laminát nebo koberec) a riziko úrazu je prakticky nulové.

Plastové houpací křeslo? Žádný problém

Pokud si nepřejete zrovna ratan nebo jiný přírodní materiál, houpací křesla se vyrábí i z plastu. Jsou lehká a navíc slibují dostatečnou nosnost, na tuzemském trhu jsou přitom neokoukaná a poměrně nová.

 

 


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (1 hlasů, hodnocení: 3,00 z 5)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Jak a kde si založit živnostenský list

Jak a kde si založit živnostenský list


Daňová optimalizace, o co vůbec kráčí?

Daňová optimalizace, o co vůbec kráčí?


Suchý vzduch? Skoncujte s ním!

Suchý vzduch? Skoncujte s ním!


Vhodné nářadí ke krbům a krbovým kamnům

Vhodné nářadí ke krbům a krbovým kamnůmRostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svo...

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám