Ekonomické úpravy domu / paneláku


Panelák

V dnešní době se každý snaží ušetřit, jak se dá. Největší položku v domácím rozpočtu tvoří náklady na energie. Ať už budete topit elektrickým proudem, nebo plynem. Stále nejlevnějším topením zůstává dřevo.

Proto si řada lidí pořizuje do svého domu krb nebo krbová kamna. Rovněž jsou oblíbené kotle na dřevo, dřevěné peletky, piliny a další suroviny, jejichž základem je dřevo. Kupte si krb a sami poznáte, jak moc se dá za topení ušetřit. Zejména lidé na venkově mají k dřevu blízko. Mohou si vytvořit zásoby dřeva, které stačí uskladnit třeba jen pod jednoduchý přístřešek.

Aby se totiž s dřevem mohlo topit, je nejprve nutné dovezené dřevo řádně vysušit. Pokud se jedná o čerstvě pokácené stromy, mělo by se dřevo nařezat a případně naštípat a pak jej nechat vysychat alespoň dva roky. Nevysušené dřevo špatně hoří, dehtuje a zanáší komín. Krb nebo krbová kamna neobyčejně změní atmosféru domu.

Pohled do plápolajícího ohně je uklidňující, přispívá k zútulnění obytné místnosti a přináší pohodovou náladu. Ušetřit se dá i tím, že si ponecháte jako hlavní zdroj tepla elektřinu či plyn, a dřevem v krbu si budete přitápět v mrazivých zimních dnech.

Nová fasáda umí divy

Ekonomické důvody má i nová fasáda paneláku. Zateplení fasád starých panelových domů má jednak estetický účinek, a jednak přináší značnou úsporu nákladů. Měřením bylo zjištěno, že nejčastějším místem úniku tepla z domu jsou neizolované zdi a okna. Novou fasádou se dociluje neobyčejného nárůstu tepla v bytech.

Teplota se v zimě zvýší až o 4° C, což se nutně musí projevit na nižší potřebě vytápění a výrazně menších nákladech za topení. V posledních letech lze zateplit panelák i s nemalou slevou, neboť MŽP vyhlásilo akci Zelená úsporám, v rámci níž lze žádat o dotaci na zateplení. Náklady na zateplení a následně na topení tak výrazně klesají.

V poslední době se velice zvýšila obliba podkrovních bytů. Na starých městských domech, ale i na domech panelových se budují střešní nástavby.

U starších domů jsou mnohdy málo, nebo vůbec nevyužité půdní prostory, které si přímo říkají o své využití. Stačí se dohodnout s vlastníkem objektu, vypracovat projekt a podkroví bude obyvatelné i pro vás.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (1 hlasů, hodnocení: 5,00 z 5)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Nejabsurdnější poplatky ve vašem okolí

Nejabsurdnější poplatky ve vašem okolí


Před čím nás chrání investiční životní pojištění?

Před čím nás chrání investiční životní pojištění?


Telefonní hovor jako závazná objednávka – je to možné?

Telefonní hovor jako závazná objednávka – je to možné?


Buďte ve střehu, finanční poradce jako dobrý sluha, ale zlý pán!

Buďte ve střehu, finanční poradce jako dobrý sluha, ale zlý pán!Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svo...

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

Srovnat si půjčku by dnes mělo patřit mezi naprosté nezbytnosti každého, kdo hledá to nejlepší, co je na současném úvěrovém trhu k dispozici. Správná cesta by měla být spojena s tím, že dané srovnání ...

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

5 tipů, jak získat půjčky v hotovosti

Peníze potřebuje bezpochyby každý člověk, ať už je to k nákupu nejrůznějších věcí či k placení všemožných závazků. Takové finance lze v dnešní době obdržet dvěma odlišnými způsoby. V okamžiku, kdy osl...

5 tipů, jak získat půjčky v hotovosti

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky

Nebankovní sektor je čím dál populárnější. Lidé si ho volí především kvůli snazší dostupnosti úvěru, než kterou předkládají klasické bankovní instituce. Pakliže dobře hledáte, můžete se domoci i zajím...

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky