5 tipů, jak si správně vybrat zahradní domek!


Zahradní domek

Zahradní domky jsou v dnešní domě důležitou součástí každé zahrady. V případě, že vy jste s nákupem stále ještě vyčkávali a nyní už považujete tuto zahradní stavbu za nezbytnost, oceníte naši tipy na správný nákup.

Je zkrášlená zahrada vaším snem? Dřevěný zahradní domek vám tento sen vyplní, je ovšem důležité vybrat ten správný! Pokud si nevíte rady, pak se řiďte následujícími tipy!

Na velikosti záleží!

Velikost domku je prvním důležitým faktorem, který by neměl být podceněný. V případě, že chcete své zahradě dodat na atraktivitě, je velikost skutečně zásadní. Při výběru domku ze dřeva je nutné zohlednit nejen jeho velikost, ale také velikost zahrady a vašeho domu. Vše by totiž mělo velikostně ladit.

Jistě si umíte představit, jak by vypadal velký zahradní domek postavený do malého prostoru a vedle téměř stejně velkého rodinného domu. Výsledek by byl prostě směšný a vy byste se dočkali namísto obdivu od svých sousedů výsměchu.

Velikost ovšem ovlivňuje také využití domku. Malé domky jsou dobré pro uskladnění nějakého toho zahradního nářadí, ale větší tipy domků jsou vhodné k uložení i velké zahradní techniky nebo například dřeva.

Otevřená nebo zastřešená terasa?

Větší zahradní domky ze dřeva mají kromě velkého úložného prostoru také terasu, kterou můžete využít k odpočinku a relaxaci nejen po náročném dni. V případě, že si lámete hlavu, nad tím, zda mít terasu zastřešenou či otevřenou, rozmyslete, k jakému účelu ji chcete používat. Pokud má tento prostor být skutečně odpočinkovým, pak jistě oceníte, když se zde budete moci schovat před mnohdy nepříjemnými slunečními paprsky. Každá besídka na zahradě má být nejen dokonalým doplňkem zahrady, ale také místem klidným a praktickým.

Výběr materiálu

Potřebujete zahradní domek jen pro úschovu drobného nářadí? Pak nemusíte výběru materiálu dávat takovou důležitost, vašim potřebám plně vystačí klasické smrkové dřevo. Pokud však máte s domkem větší plány a budete kupovat větší typ, je nutné se nad výběrem materiálu zamyslet.

Větší modely domů se také mohou vyrábět ze smrkového dřeva, ale použity jsou širší prkna, dveře bývají osazeny na více pevném podkladu a stavba je celkově více odolná vůči nepřízni počasí a také před zloději. Pokud si nevíte s materiálem rady, kontaktujte daného výrobce.

Bezpečnost dřevostavby

Aby byla dřevostavba chráněná před vyloupením, je třeba volit nejen kvalitní materiál, ale také dveře a okna. Ty by měly být dostatečně odolná před všemi nenechavci a zlodějíčky.

Chcete v domku svítit?

Při stavbě domku ze dřeva by neměl by jste neměly zapomenout na to, že domek je stavěn na betonovou desku nebo pevnou dlažbu. V případě, že chcete v domku mít elektrické připojení, je důležité udělat včas elektrické rozvody a to samé platí i pro přivedení vody do domku. O všem se nejdříve poraďte s výrobcem daného typu dřevěného zahradního domku.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Vše co potřebujete vědět o povinném ručení

Vše co potřebujete vědět o povinném ručení


Jak vymáhat směnku

Jak vymáhat směnku


Půjčka Zaimo

Půjčka Zaimo


Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možnostíJak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svo...

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

Srovnat si půjčku by dnes mělo patřit mezi naprosté nezbytnosti každého, kdo hledá to nejlepší, co je na současném úvěrovém trhu k dispozici. Správná cesta by měla být spojena s tím, že dané srovnání ...

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

5 tipů, jak získat půjčky v hotovosti

Peníze potřebuje bezpochyby každý člověk, ať už je to k nákupu nejrůznějších věcí či k placení všemožných závazků. Takové finance lze v dnešní době obdržet dvěma odlišnými způsoby. V okamžiku, kdy osl...

5 tipů, jak získat půjčky v hotovosti

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky

Nebankovní sektor je čím dál populárnější. Lidé si ho volí především kvůli snazší dostupnosti úvěru, než kterou předkládají klasické bankovní instituce. Pakliže dobře hledáte, můžete se domoci i zajím...

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky