Co jsou binární opce?


Ačkoliv se s tímto pojmem setkáváme v oblasti financí stále častěji, ne každý má nutně jasno v tom, co vlastně znamená. Binární opce jsou jeden z druhů finančních opcí, které jsou charakteristické hlavně tím, že patří mezi nejjednodušší. Abychom byli ještě konkrétní, jedná se o opce, u kterých strany předem vědí maximální výši zisku i ztráty. Samozřejmě i binární opce jsou standardním způsobem obchodovatelné, kdy je třeba kooperace dvou hlavních stran, tedy kupujícího a prodávajícího.

Jak probíhá obchod?

V souvislosti s tím je třeba říci, jak takový obchod probíhá. Zde kupující investuje částku do konkrétní binární opce a v době, kdy jí vyprší platnost, dostává její nominální hodnotu. Konkrétní rozdíl samozřejmě tvoří zisk. Pokud obchod nevyjde, nedostává nic. Konkrétní nominální hodnota opce je však u těch binárních předem známá a často bývá uvedena jako fixní.

5 druhů binárních opcí

Pokud bychom binární opce rozdělili podle konkrétní¨ch typů, potom se můžeme setkat s celkem5 variantami. Jedná se o tyto možnosti:

High/Low – Jedná se o spekulaci, která souvisí s cenou podkladového aktiva a s tím, zda bude při splatnosti opce cena výše nebo níže, a to ve srovnání s chvílí, kdy bylo do opce investováno.

Touch/No Touch – Podobný typ jako v předchozím případě, pouze zde kupující spekuluje, zda se cena dotkne nebo nedotkne určité úrovně, na které musí zůstat až do doby spekulace.

Boundary – Spekulace, zda se cena podkladového aktiva udrží v konkrétních, předem daných hranicích. V těch musí být v době splatnosti opce

Pairs – Jednoduchý typ, který využívá dvou konkrétních opcí, v rámci kterých se spekuluje, která dosáhne lepší výkonnosti.

Ladder – Podobná varianta jako High/Low, pouze konkrétní cena je předem určena kupujícím. Ten následně spekuluje, zda se cena aktiva dostane výše, nebo níže.

Kde obchodovat?

Možností je hned několik. Mezi nejoblíbenější binární opce patří ty forexové, ale stejně tak binární opce na akcie, burzovní indexy a komodity.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (3 hlasů, hodnocení: 3,33 z 5)
Loading...


David Hampl


Doporučujeme

Telefonní hovor jako závazná objednávka – je to možné?

Telefonní hovor jako závazná objednávka – je to možné?


Matrace pro psy

Matrace pro psy


Rizika nakupování na internetu

Rizika nakupování na internetu


Vybavení domu

Vybavení domuJak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svo...

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

Srovnat si půjčku by dnes mělo patřit mezi naprosté nezbytnosti každého, kdo hledá to nejlepší, co je na současném úvěrovém trhu k dispozici. Správná cesta by měla být spojena s tím, že dané srovnání ...

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

5 tipů, jak získat půjčky v hotovosti

Peníze potřebuje bezpochyby každý člověk, ať už je to k nákupu nejrůznějších věcí či k placení všemožných závazků. Takové finance lze v dnešní době obdržet dvěma odlišnými způsoby. V okamžiku, kdy osl...

5 tipů, jak získat půjčky v hotovosti

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky

Nebankovní sektor je čím dál populárnější. Lidé si ho volí především kvůli snazší dostupnosti úvěru, než kterou předkládají klasické bankovní instituce. Pakliže dobře hledáte, můžete se domoci i zajím...

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky