Do kdy je nutné podat daňové přiznání?


Rok se s rokem sešel, čtrnáctka se přehoupla na patnáctku a ačkoli jste si možná ještě ani nezvykli na nový letopočet, už musíte myslet na daňové přiznání. Pro většinu z vás je to doslova noční můra, která se objeví vždycky začátkem roku. Daňové přiznání musíte podat nejpozději do konce března roku 2015. Pokud jste daňové přiznání podávali i v předchozích letech, jistě pro vás toto datum není žádným překvapením. Růžových papírů se děsí drtivá většina z vás. Umíte daňové přiznání správně vyplnit, nebo jste jako spousta lidí naprosto ztracených? A víte, že letošní růžová lejstra přináší i nějaké změny?

Jak vyplnit daňové přiznání:

 1. Elektronické podání a jeho pravidla

  Máte zřízenou datovou schránku? Pak zpozorněte, neboť pokud podáte daňové přiznání písemně, automaticky tak sami sebe odsoudíte k pokutě – ve výši 2000,-Kč – kterou vám udělí finanční úřad.

 2. Poplatníkova sleva beze změny

  Jste OSVČ a za loňský rok jste výdělečnou činnost vykonávali jen určitou dobu? Pak nevěště hlavu, protože sleva na poplatníka se letošní rok nekrátí. A co to pro vás znamená? I vy máte nárok na daňové slevy určené poplatníkům – a to až ve výši 24.840,-Kč – a nezáleží na tom, zda jste jako OSVČ fungovali po celý rok či jen několik měsíců.

 3. Děti a nárok na uplatnění daňového zvýhodnění

  Máte-li děti, pozorně se věnujte tomuto bodu. Ovšem pozor, zvýhodnění na děti nemůže uplatnit OSVČ, které si stanovují výdaje pomocí paušálu. Pamatujte i na to, že slevy na děti může uplatnit jen jeden rodič.

 4. Školkovné

  Máte děti ve školce? Pak v letošním roce můžete uplatnit daňovou novinku, díky které můžete využít slevu za umístění dítěte do školky. Letos je pro tyto případy v růžových lejstrech zařazena nová, speciální kolonka, kterou rozhodně nepřehlédněte.

 5. Daňový bonus

  Zajímá vás, když můžete čerpat daňový bonus? Odpověď je taková: daňový bonus můžete čerpat ve chvíli, kdy je daňové zvýhodnění vyšší, než vypočítaná daň z příjmu FO. Jste OSVČ? Pak můžete daňový bonus využít tehdy, pokud jste za loňský rok měli příjem vyšší než 51.000,-Kč.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (2 hlasů, hodnocení: 5,00 z 5)
Loading...


Nikol Bláhová


Doporučujeme

Povinné ručení – nejkvalitnější versus nejlevnější kalkulačky

Povinné ručení – nejkvalitnější versus nejlevnější kalkulačky


Povinné ručení se vyplatí sjednat přes internet

Povinné ručení se vyplatí sjednat přes internet


Hotovostní půjčky nabízí banky i nebankovní společnosti

Hotovostní půjčky nabízí banky i nebankovní společnosti


Co je to oddlužení?

Co je to oddlužení?Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Mnoho lidí začíná podnikat z toho důvodu, aby měli více peněz a byli pánem svého času. Ne každému se ale start do byznysu může podařit. Mezi hlavní chyby často patří fakt, že lidé v souvislosti se svo...

Jak ušetřit při svém podnikání? Poradíme vám

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

Srovnat si půjčku by dnes mělo patřit mezi naprosté nezbytnosti každého, kdo hledá to nejlepší, co je na současném úvěrovém trhu k dispozici. Správná cesta by měla být spojena s tím, že dané srovnání ...

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

5 tipů, jak získat půjčky v hotovosti

Peníze potřebuje bezpochyby každý člověk, ať už je to k nákupu nejrůznějších věcí či k placení všemožných závazků. Takové finance lze v dnešní době obdržet dvěma odlišnými způsoby. V okamžiku, kdy osl...

5 tipů, jak získat půjčky v hotovosti

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky

Nebankovní sektor je čím dál populárnější. Lidé si ho volí především kvůli snazší dostupnosti úvěru, než kterou předkládají klasické bankovní instituce. Pakliže dobře hledáte, můžete se domoci i zajím...

3 tipy pro výběr nebankovní půjčky