ČSOB


Zkratka ČSOB znamená Československou obchodní banku. V někdejší ČSSR působila od roku 1964, měla mít původně monopolní dohled nad státním zahraničním obchodem, v současné době (od roku 1999) je vlastníkem společnosti belgická banka KBC Bank se sídlem v Bruselu.

Portfolio toho, co ČSOB nabízí svým klientům, se zaměřuje kromě tradičních bankovních služeb zejména na nejrůznější půjčky, stejně jako na spoření a investování. Klienti si mohou sjednat hypotéku od 200 tisíc korun výše (doba splatnosti se dá prodloužit až na 40 let) nebo klasické půjčky až do výše 600 tisíc korun, a to bez ručitele se splatností v rozmezí jednoho roku až deseti let. ČSOB dále nabízí i takzvané flexibilní půjčky (možnost změny výše splátky v průběhu splácení) a konsolidaci půjček, kdy vlastně více úvěrů sloučíte do jednoho.

ČSOB nabízí i životní pojištění, pojištěníhypotékám (resp. pojištění schopnosti splácet), pojištění budov, domácnosti, motorových vozidel a cestovní pojištění. Zákazníky ČSOB jsou pak nejen fyzické osoby, ale také malé a střední firmy.

ČSOB má celkově přes tři miliony klientů, z toho je jen v ČR zhruba třetina. Skrze skupinu KBC působí i v dalších zemích, jsou to zejména země východní a střední Evropy – Slovensko, Maďarsko a Bulharsko). V současnosti najdete v Čechách hned 210 poboček, de facto v každém bývalém okresním městě nejméně jednu (na Slovensku jich pak je 78, zde je klientů celkem asi 200 tisíc). Tuzemské sídlo ČSOB je v Radlicích na Praze 5.

Infolinka ČSOB je 800 300 300 (bezplatná a v provozu non-stop). Na webu Československé obchodní banky najdete i několik kontaktních formulářů – pro případ problémů s elektronickým bankovnictvím. Otevírací doba jednotlivých poboček je pak od pondělí do pátku mezi devátou a sedmnáctou hodinou.

Informace


Hodnocení

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (3 hlasů, hodnocení: 3,33 z 5)
Loading...

Infolinka:

nezveřejněno

Email:

nezveřejněno

Adresa centrály:

nezveřejněno

Existuje:

nezveřejněno

Poradci