Způsoby jak založit s.r.o.


Kancelářské budovy

Založení společnosti je významným krokem pro každou firmu, ovšem ne každý ví, že k založení může vést více cest. Společnost s ručením omezeným je vedle akciové společnosti nejčastějším podnikatelským subjektem u nás, v současnosti jejich popularita stále roste, protože se podmínky k jejich založení stále zjednodušují. Založit společnost s ručením omezeným, zkráceně s.r.o., lze několika způsoby. První varianta spočívá v zakoupení firmy, to znamená, že firma už existovala, takže se jedná vlastně o prodej s.r.o. s historií.

Druhou variantou je, že budete plátcem daně, to znamená prodej s.r.o. s DPH.
Založení společnosti s ručením omezeným od úplného začátku je proces poměrně zdlouhavý. Většinou to vázne na rychlosti odbavování na jednotlivých úřadech. K založení s.r.o. je ze zákona nutné vykonat několik úkonů. Nejprve se uzavře společenská smlouva prostřednictvím notářského zápisu, následně dojde ke složení základního kapitálu, získá se živnostenské oprávnění a společnost se zapíše do obchodního rejstříku, nakonec se společnost registruje na příslušném finančním úřadu.

Proto se mnozí uchylují k jednodušším variantám. První z nich je zakoupení již existující společnosti s ručením omezeným. Hlavním důvodem je úspora času v délce zhruba tří týdnů. Na trhu dne fungují firmy, které mají ve svém portfoliu společnosti na prodej, takže si můžete vybrat takzvané ready made s.r.o., nebo si nechat založit s.r.o. na míru. Tyto úkony mohou proběhnout zcela online.

Takové firmy již mají vyřízené vše potřebné, včetně volných živností, takže lze začít ihned podnikat, aniž by bylo třeba běhat po úřadech a čekat.

Výhodou koupě je skutečnost, že si můžete vybrat firmu již zavedenou, nebo neaktivní s.r.o., která nevyvíjí žádnou činnost a nemá dluhy ani jiné závazky. Vybrat si můžete firmu, která je nebo není plátcem DPH. Hradíte pouze poplatek za přímé výdaje spojené s převzetí, notářský zápis a soudní poplatek za zápis změn v OR.

Výhodnou možností je také poskytnutí sídla pro firmu, což znamená získání lukrativní obchodní adresy pro s.r.o., které může být například v našem hlavním městě.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (3 hlasů, hodnocení: 5,00 z 5)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Půjčka vs. leasing – jaké jsou rozdíly?

Půjčka vs. leasing – jaké jsou rozdíly?


Rustikální ložnice

Rustikální ložnice


Nábytek II.

Nábytek II.


Jak postavit dům za jeden milion korun

Jak postavit dům za jeden milion korunRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme