Založení vlastního s.r.o. – výhody / nevýhody


Začít podnikat nemusí být složitá cesta. Všemu ale předchází volba právní formy. Mezi tu nejvyhledávanější jistě patří společnost s ručením omezeným, tedy s.r.o. V tomto ohledu je ale třeba zmínit, jaké výhody tato právní forma má. A stejně jako výhody má také své nevýhody. Těch je však rozhodně minimum, a v mnohých případech se týkají hlavně celkové neznalosti. Pokud to myslíme s podnikáním vážně, je společnost s ručením omezením primárně výhodou.

Složitější založení může být problém

Oproti běžnému živnostenskému listu je založení s.r.o. o něco složitějším procesem, který nám může zabrat mnoho času. Stejně tak je to také o něco dražší volba, a to hlavně v souvislosti s poplatky za notáře, a za kolky za zápis do obchodního rejstříku. Existují společnosti které zprostředkovávají založení s.r.o, pokud vás zajímá více informací klikněte zde.

Na druhou stranu dnes už existují i společnosti, které nám mohou se založením firmy pomoci, a vše provést takzvaně na klíč. Například tato nabídka typu „založíme vám firmu„.

Druhou pozitivní změnou je zrušení dříve nutného dvousettisícového základního kapitálu. Dnes totiž k založení vlastní firmy stačí pouhá jedna koruna, která je právě základním vkladem, sídlo společnosti pak můžete provozovat virtuálně.

Ideální volba při byznysu s více společníky

Výhodou založení s.r.o. je rozhodně to, že na rozdíl od živnostenského listu může ve společnosti s ručením omezením figurovat více lidí, a to jako jednatelé, nebo jako společníci.

Pokud tedy máte několik partnerů, se kterými chcete založit společný byznys, je s.r.o. ideální cestou k tomu, jak v něm mohou všichni působit, a zároveň bude mít každý jasně vymezeno to, jaký je jeho podíl na samotném zisku, který bude vyplácen.

Pro neznalého účetní problematiky mohou být daně problém

Další drobnou nevýhodou může být pro mnoho podnikatelů složitější účetnictví. Kromě toho, že je nutné vykonávat takzvané podvojné, a nikoliv jenom daňovou evidenci, je třeba se připravit na daň ve výši 19 procent, a nemožnost aplikování různých daňových paušálů. Na druhou stranu vše může mít i své výhody, kdy různé možnosti daňové optimalizace mohou být v rámci společnosti s ručením omezením výhodnější, než je tomu v případě běžné živnosti.

Obecně je tedy tato volba rozhodně výhodná, pokud víme, jak s danou firmou nakládat jak si nákladami snížit odvody například koupí elektronického vybavení typu firemní počítače, tiskárny, mobilní telefony (můžete zakoupit zde), a jak v rámci podnikání postupovat. Máme-li však schopného účetního, může být účetnictví v s.r.o. i výhodnou cestou, jak se daním téměř vyhnout.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Podlahy,nebo koberce?

Podlahy,nebo koberce?


Půjčka Zaimo

Půjčka Zaimo


Stěhovací služba České Budějovice

Stěhovací služba České Budějovice


Co je to inflace?

Co je to inflace?Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme