Proč se nestát finančním poradcem


Finanční poradenství je oborem, který by měl přinášet hlavně pomoc lidem, kteří se neorientují ve svých penězích, nemají přehled o současných nabídkách na trhu, nebo chtějí poradit, jak nejlépe investovat. Bohužel současné firmy aktuálně směřují své aktivity hlavně ke kvantitě než kvalitě, kvůli čemuž je na toto povolání poměrně negativní pohled. Pojďme si tedy sdělit, proč se finančním poradcem nestát.

Ztratíte své přátele a naštvete rodinu

Jakmile se stanete hrdým členem armády finančních poradců, logicky vás bude firma tlačit směrem k lidem, které znáte. Těm tak budete vnucovat své produkty, kvůli kterým výrazně ovlivníte vaše osobní vztahy. Zvláště v případě, kdy za pár měsíců přijde zjištění, že dané produkty rozhodně nejsou nijak výhodným produktem.

Výdělky nejsou takové, jak je slibováno

Zapomeňte na sliby o desetitisícových, nebo dokonce stotisícových výdělcích. Ano, ti nejvýše postavení je mít mohou. Vy jste však pouhým pěšákem a kromě vaší rodiny vlastně nemáte komu produkt nabízet. Po prvním úspěšném měsíci tedy zjistíte, že své služby nemáte komu nabídnout a tedy nemáte možnost si reálné peníze skutečně vydělat.

Jste mladí? Budete vypadat hloupě

Skutečně si myslíte, že si solventní muž či rodina nechá poradit od osmnáctiletého studenta v ne-dobře padnoucím saku po tátovi? Sami se zkuste na sebe podívat z opačné strany – máte snad tolik zkušeností v tom, abyste mohli skutečně radit? Několikahodinové kurzy zaměřené hlavně na umění prodeje vám v tom nijak nepomohou.

Připravte se na prvotní výdaje

To nejdůležitější jsme si nechali na konec – poplatky. Jako finanční poradce se připravte na to, že budete potřebovat registraci u ČNB. Ta vás však bude stát 10 000 Kč, což je rozhodně částka, která není nejnižší. Zvláště pro někoho, kdo hledá práci a je tedy logicky v souvislosti s úsporami téměř na nule. Navíc nezapomeňte na druhý náš zmíněný důvod, jelikož první a jediné provize možná daný poplatek ani nepokryjí.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


David Hampl


Doporučujeme

Finanční poradce Partners, co jsou zač?

Finanční poradce Partners, co jsou zač?


Co určuje kurz naší měny vůči ostatním?

Co určuje kurz naší měny vůči ostatním?


Finanční poradce Mladá Boleslav

Finanční poradce Mladá Boleslav


Chcete skončit s podnikáním? Poradíme vám, jak se zbavit vaší firmy

Chcete skončit s podnikáním? Poradíme vám, jak se zbavit vaší firmyRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme