MBA studium – chcete zkusit manažera?


Úspěšná žena

Vzdělání je jednou z nejlepších investic, která se vždy vyplatí a zúročí. V dnešním moderním světě se na trhu práce uplatňují především lidé s vysokoškolským vzděláním, kteří si své znalosti a vědomosti průběžně doplňují buď samostudiem, nebo v některém vždělávacím zařízení.

Zejména manažeři si nemohou dovolit ztrácet krok s novými poznatky a neustále se snažit být ve svém oboru na potřebné výši. Ovšem nejen příslušnou specializací, ale i organizačními schopnostmi. Z tohoto důvodu je dnes velice vyhledávané a nesmírně užitečné manažerské studium MBA. Jedná se o studium zaměřené na získání nových znalostí, které absolvent může uplatnit na své profesní dráze. Titul MBA je prestižní a výrazně posílí hodnotu jeho nositele na pracovním trhu. Jelikož v zahraničí je tento titul považován za standard ve vzdělání vedoucích pracovníků, má jeho držitel větší možnosti uplatnění zejména v zahraničních a nadnárodních společnostech.

Studium MBA je určeno především manažerům střední a vrcholové úrovně.

Probíhá v českém jazyce po dobu jednoho roku distančním způsobem a časově je flexibilní. Podmínkou přijetí ke studiu je dokončené vysokoškolské vzdělání minimálně bakalářského stupně. Po úspěšném absolvování studia získá absolvent titul MBA, který není podle českých zákonů udělován jako akademický titul, ale jako profesní neakademický titul, dokládající rozšířené manažerské vzdělání s praxí nad rámec vysoké školy.

Výhodou a předností titulu MBA je již jeho samotná podstata, vyjadřující, že se nejedná o ekvivalent k vysokoškolskému studiu, ale o prohloubení dosavadních znalostí a schopnost jejich efektivního uplatnění v manažerské praxi.

Časová flexibilita studia znamená, že lze absolvovat cyklus, který je zahájen kdykoliv v průběhu kalendářního roku vždy podle počtu přihlášených. Přihláška je zdarma a poplatek v lze rozložit do dvou splátek a navíc získat i výrazné slevy. První semináře zpravidla začíná měsíc od otevření nového cyklu. Pro uchazeče je výhodou, že studium MBA je daňově uznatelná položka, kterou jeho zaměstnavatel může uplatnit v základu daně z příjmu jako výdaj na odborný rozvoj svých zaměstnanců.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (2 hlasů, hodnocení: 4,50 z 5)
Loading...


  1. LucieK napsal:

    Jako manažerka jsem své znalosti z MBA studia hodně využila. Zvolila jsem si obor blízký mé práci Management ve veřejné správě. https://www.cemi.cz/obory/ Zdá se mi, že znalosti, který jsem při studiu získala využívám každý den. Myslím si, že každému managerovi MBA prospěje. Navíc jsem se po dokončení dočkala zvýšení platu. Investice se mi za 2 roky vrátila.

  2. Petr napsal:

    Studium MBA je skutečně nezbytnou záležitosti, pokdu člověk chce opravdu investovat do své budoucnosti.

Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Kredito24 – půjčka před výplatou

Kredito24 – půjčka před výplatou


Nezaměstnanost v historii

Nezaměstnanost v historii


Finanční poradce Partners, co jsou zač?

Finanční poradce Partners, co jsou zač?


Proč mít vlastního finančního poradce?

Proč mít vlastního finančního poradce?Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme