Buďte ve střehu, finanční poradce jako dobrý sluha, ale zlý pán!


V posledních několik letech jako by se s finančními poradci doslova roztrhl pytel. Řada firem v tom vidí především velmi výnosný byznys a tak stále najímají nové a nové zaměstnance, které platí pouze z provizí. To tak absolvují relativně krátké školení, test znalostí a rázem se i oni stávají plnohodnotnými finančními poradci.

Pro řadu lidí to může být skutečně výhodné, jelikož finanční poradce by se měl postarat o tom, aby váš rozpočet klapal a přebytečné peníze, které máte, se mohli dále zhodnocovat, například na některém z podílových fondů.

Díky využití finančního poradce se tak daný klient nemusí o nic starat. Všechny nabídky zjistí, porovná a nabídne právě poradce. To pro každého znamená především obrovskou úsporu času. Ne vždy se ale vyplatí danému poradci skutečně věřit. Ačkoliv na první pohled vypadají jejich služby skutečně výhodně a tváří se jako porovnávání všech možností na trhu, výsledek může být zcela jiný.

Právě proto, že jsou nezávislými poradci, se od nich nemusí čekat pouze ta kladná stránka, tedy rozhodování ve prospěch klienta. Může to totiž být i ta záporná, která spočívá v tom, že jednají hlavně ve svém zájmu.

Aby si vydělali co nejvíce, mohou doporučit celou řadu různých spořících produktů, na které je nutné pravidelně ukládat své peníze. Rodina, které tak zůstávala řada financí navíc, je nyní dává právě na spoření. Pokud však nastane problém a nečekaný výdaj, nemají z čeho brát.

A to jenom proto, že se poradce snažil za každou cenu prodat produkt, bez ohledu na možná rizika. To se totiž dalo vyřešit menší spořící částkou a tvorbou rezervního fondu. V tom případě by měl ale menší zisk.

Nakonec tedy ten co mu bezmezně důvěřoval musí finanční spoření zrušit, což se neobejde bez výpovědní lhůty a také sankcí. I to je bohužel negativní realita neodborného finančního poradenství.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (1 hlasů, hodnocení: 5,00 z 5)
Loading...


  1. Marek Těšil napsal:

    Finanční poradenství je o tom, jací lidé se nechají zkazit penězi a jací ne. :) Asi tak

  2. Plus500 napsal:

    Dnes jsem se k obchodování dostal až před chvílí, nestihl jsem bohužel více než 7 investic, mám takové pravidlo že obvykle investuji jen do 18:30 našeho času.

Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Vytápění

Vytápění


Invalidní důchod: Jak ho získat a jaká je jeho výše?

Invalidní důchod: Jak ho získat a jaká je jeho výše?


Levné stěhování Praha

Levné stěhování Praha


Nezaměstnanost v historii

Nezaměstnanost v historiiRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme