Výhody placení kartou


Platební kartu vlastní v současné době drtivá většina lidí. Vnesly do našich životů celou řadu výhod, staly se oblíbenou součástí a nepostradatelným pomocníkem. Dávno odzvonilo dobám, kdy se lidé na platební karty dívaly s nedůvěrou. Dnes jsou považovány za naprostý standard. Nenechte se zmást – platební karta neoznačuje pouze jeden produkt, nýbrž se pod tímto slovním spojením skrývá několik druhů karet, přičemž každá z nich má určité vlastnosti a na ně navázané služby. Jedno ale mají společné: svým vlastníkům usnadňují přístup k financím. Nelze jim upřít ani fakt, že se zasloužily o rozkvět bezhotovostních plateb. Vlastníte platební kartu? Pak si rozhodně přečtěte dnešní článek, ve kterém vám představíme celou řadu výhod pojících se s placením kartou.

 1. Finanční prostředky máte kdykoli k dispozici

  Veškeré prostředky, které jste si uložili na svém účtu, máte prakticky kdykoli plně k dispozici. Kartou můžete platit v drtivé většině obchodů, kdykoli si můžete vybrat hotovost z bankomatu. V podstatě tak máte po ruce své finance pokaždé, kdy je potřebujete.

 2. Platební karta poskytuje vyšší bezpečnost

  Další výhoda se skrývá v bezpečnosti. Finance jsou choulostivá věc, kterou se každý z vás snaží udržet pod pokličkou. Přeci jen nikdo nemusí vidět, jak natřískanou máte peněženku. Máte-li u sebe platební kartu, nemusíte s sebou nosit větší obnos peněz. Navíc je každá karta chráněna pinem, který znáte jen vy, tudíž se na vás účet bez znalosti tohoto kódu nikdo nedostane.

 3. S platební kartou ušetříte při cestách do zahraničí

  Chystáte se od zahraničí? Nezáleží na tom, zda jedete na dovolenou či na povinnou pracovní cestu – s výletech za hranice se pojí i výměna měny. Zkrátka kdykoli se chystáte mimo republiku, musíte si připravit dostatek financí ve měně místa, kam vyrážíte. Budete-li ale v zahraničí platit kartou, vyhnete se tak nutnosti chodit do směnárny, za jejíž služby se platí směnárenské poplatky.

 4. Služby navíc

  S platební kartou se v mnohých případech pojí celá řada dalších, chcete-li doplňkových služeb, které můžete s radostí využívat a jež vám mohou být v mnohém i užitečné. Kupříkladu můžete zmínit dvě nejčastější doplňkové služby, které využívá spousta lidí – úrazové či cestovní pojištění.

 5. Ochrana při ztrátě či odcizení

  Stát se může cokoli, a proto ani vy nemáte jistotu, že nechtěně svou kartu ztratíte nebo vám jí někdo odcizí. Když už k takové situaci dojde, máte možnost téměř okamžitě svou platební kartu zablokovat. Díky tomu nehrozí, že bude zneužita a vaše finance jsou tak v bezpečí.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (4 hlasů, hodnocení: 4,50 z 5)
Loading...


Nikol Bláhová


Doporučujeme

Potahy na sedací soupravy

Potahy na sedací soupravy


Půjčky jako novodobý styl života

Půjčky jako novodobý styl života


Rohové sedačky do obýváku

Rohové sedačky do obýváku


Vybíráme půjčku krok za krokem

Vybíráme půjčku krok za krokemRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme