Výhody placení kartou


Platební kartu vlastní v současné době drtivá většina lidí. Vnesly do našich životů celou řadu výhod, staly se oblíbenou součástí a nepostradatelným pomocníkem. Dávno odzvonilo dobám, kdy se lidé na platební karty dívaly s nedůvěrou. Dnes jsou považovány za naprostý standard. Nenechte se zmást – platební karta neoznačuje pouze jeden produkt, nýbrž se pod tímto slovním spojením skrývá několik druhů karet, přičemž každá z nich má určité vlastnosti a na ně navázané služby. Jedno ale mají společné: svým vlastníkům usnadňují přístup k financím. Nelze jim upřít ani fakt, že se zasloužily o rozkvět bezhotovostních plateb. Vlastníte platební kartu? Pak si rozhodně přečtěte dnešní článek, ve kterém vám představíme celou řadu výhod pojících se s placením kartou.

 1. Finanční prostředky máte kdykoli k dispozici

  Veškeré prostředky, které jste si uložili na svém účtu, máte prakticky kdykoli plně k dispozici. Kartou můžete platit v drtivé většině obchodů, kdykoli si můžete vybrat hotovost z bankomatu. V podstatě tak máte po ruce své finance pokaždé, kdy je potřebujete.

 2. Platební karta poskytuje vyšší bezpečnost

  Další výhoda se skrývá v bezpečnosti. Finance jsou choulostivá věc, kterou se každý z vás snaží udržet pod pokličkou. Přeci jen nikdo nemusí vidět, jak natřískanou máte peněženku. Máte-li u sebe platební kartu, nemusíte s sebou nosit větší obnos peněz. Navíc je každá karta chráněna pinem, který znáte jen vy, tudíž se na vás účet bez znalosti tohoto kódu nikdo nedostane.

 3. S platební kartou ušetříte při cestách do zahraničí

  Chystáte se od zahraničí? Nezáleží na tom, zda jedete na dovolenou či na povinnou pracovní cestu – s výletech za hranice se pojí i výměna měny. Zkrátka kdykoli se chystáte mimo republiku, musíte si připravit dostatek financí ve měně místa, kam vyrážíte. Budete-li ale v zahraničí platit kartou, vyhnete se tak nutnosti chodit do směnárny, za jejíž služby se platí směnárenské poplatky.

 4. Služby navíc

  S platební kartou se v mnohých případech pojí celá řada dalších, chcete-li doplňkových služeb, které můžete s radostí využívat a jež vám mohou být v mnohém i užitečné. Kupříkladu můžete zmínit dvě nejčastější doplňkové služby, které využívá spousta lidí – úrazové či cestovní pojištění.

 5. Ochrana při ztrátě či odcizení

  Stát se může cokoli, a proto ani vy nemáte jistotu, že nechtěně svou kartu ztratíte nebo vám jí někdo odcizí. Když už k takové situaci dojde, máte možnost téměř okamžitě svou platební kartu zablokovat. Díky tomu nehrozí, že bude zneužita a vaše finance jsou tak v bezpečí.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (4 hlasů, hodnocení: 4,50 z 5)
Loading...


Nikol Bláhová


Doporučujeme

Co jsou binární opce?

Co jsou binární opce?


Nebankovní půjčky ihned a online jako řešení předražených půjček z minulosti

Nebankovní půjčky ihned a online jako řešení předražených půjček z minulosti


Stěhování levně

Stěhování levně


Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadlaRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme