Vrácení daní – máte na něj nárok?


Daně jsou všudypřítomné a rozhodně o nich musíme říci, že se týkají jak podnikatelů, tak zaměstnanců. Každý zcela logicky hledá možnosti, jak se jim vyhnout. Pokud jste na tom stejně, existují různé způsoby optimalizace. To se týká i situací, kdy pracujete v zahraničí. Právě zde můžete v některých případech požádat o takzvané vrácení daní. Podívejme se tedy na několik variant, kdy je možné o dané vrácení zažádat, stejně jako se podíváme na to, co vše jen třeba udělat.

Jak je to v Německu?

Jelikož právě tato země patří mezi nejvyhledávanější místa spojená s vysokým zahraničním výdělkem, podíváme se přímo sem. Hned na úvod musíme říci, že daně standardní zde nepatří mezi nejnižší – právě naopak. Lze se však setkat s celou řadou různých výhod, díky kterým lze daňovou zátěž vcelku dobře a jednoduše optimalizovat.

Podívejte se spolu s námi, jak na daně v Německu, pokud nechcete platit více, než je nezbytně nutné. Tím prvním, čím musíme začít, to jsou termíny. Zde potěší informace spojené s tím, že o samotná vrácení můžete žádat dokonce až čtyři roky zpětně. Vždy je třeba podat žádost ke konci zdaňovacího roku. Ten je stejný jako u nás a končí 31. 12.

Díky této možnosti se tak můžete vyhnout daňové zátěži třeba i ve výši několika desítek procent. Pokud se podíváme na aktuální daňové a pojistné odvody, mohou u nejvyšších příjmů činit i polovinu. I to je důvod, proč si o vrácení požádat. Stačí přitom splnit třeba jenom jednu z několika základních podmínek, kam patří třeba toto:

  • Za prací jste museli dojíždět
  • Změnili jste během roku zaměstnání
  • Pracovali jste ve dvou zaměstnáních naráz

Druhou oblíbenou zemí je Holandsko

I to dnes patří z hlediska vyhledávaných pracovních destinací mezi země, které jsou na vzestupu. Vliv na to samozřejmě má nejenom poměrně vysoká mzda, ale jak jistě tušíte, i ono možné daňové zvýhodnění, na které lze vcelku jednoduše také dosáhnout. Podíváme-li se konkrétně na několik specifikací, je třeba říci, že na vrácení máte nárok třeba v případě, kdy platíte alimenty, v případě že vám cestu do práce neproplatil zaměstnavatel, stejně jako v případě, kdy jste pracovali jenom na kratší úvazek.

I zde musíme podotknout, že onen první krok jste povinni samozřejmě učinit právě vy sami. I zde je třeba odeslat a vyplnit formulář, který zašlete na holandský daňový úřad. Zajímá-li vás o této možnosti bližší info, přečtěte si o daních v Holandsku dalších několik zajímavých informací. Ty jsou ideální pro toho, kdo v této zemi pracoval, pracuje, nebo dokonce pracovat bude.

Jak na to?

Nejjednodušším krokem je využít služeb profesionála, díky kterému se nemusíte téměř o nic starat, a vše je vyřízeno za vás. V takovém případě vyhledejte advokátní kancelář, která dané služby dokáže zajistit. Prioritně tedy dokáže vyplnit formuláře označené jako Lohnsteuerbescheinigung či Jaaropgaaf, stejně jako je dokáže na příslušná místa také ve správných termínech podat.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (2 hlasů, hodnocení: 4,50 z 5)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Co to je úvěr a kdy se ideálně hodí

Co to je úvěr a kdy se ideálně hodí


Dětské pokoje pouze v barvě, bez přírodního odstínu.

Dětské pokoje pouze v barvě, bez přírodního odstínu.


Půjčky bez registru, skryté úskalí

Půjčky bez registru, skryté úskalí


Pojištění domácnosti – má smysl?

Pojištění domácnosti – má smysl?Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme