Je leasing pořád ještě výhodný?


Při pořizování nového, ale i ojetého auta, máte na výběr několik způsobů placení. Nejjednodušší a nejrychlejší variantou je pochopitelně placení hotově nebo převodem peněz z vašeho účtu, pokud máte ušetřenou potřebnou částku. Pokud ne, nebo prostě hodláte ušetřené peníze použít na jiný účel, můžete využít jedné ze dvou variant, které prodejci aut nabízejí. Jedná se o úvěr nebo leasing.

Oba způsoby se co do výše splátek liší jen nepatrně, ovšem rozdíl je ve vlastnictví vozidla. V případě úvěru se stanete ihned majitelem auta a jste zapsáni jako vlastník také ve velkém technickém průkazu. U leasingu je vlastníkem leasingová společnost, která je uvedena v kolonce vlastník i ve velkém TP, který zůstává v držení společnosti.

Ovšem jelikož většina společností a prodejců automobilů poskytujících úvěr na auto se zajišťuje a prodávané auto jim slouží jako zástava, ponechává si TP po dobu splácení úvěru rovněž u sebe. V tomto tedy rovněž není žádný velký rozdíl. Pokud jste v případě úvěrové smlouvy ihned vlastníkem vozidla, tak při sjednání leasingové smlouvy se auto přepíše na vás až po doplacení celé smluvní částky a zaplacení zůstatkové hodnoty vozidla.

Poplatky

Před volbou úvěru nebo leasingu je dobré si zjistit také případné další poplatky, které mohou být překvapivě vysoké a také rozdílné u těchto dvou variant. Po podepsání smlouvy by vás mohly zaskočit například poplatky za pouhé změnění data splatnosti nebo za zkrácení doby financování, dále se můžete setkat s požadavkem na poplatek při žádosti o souhlas s řízením auta jinou osobou, což úvěrové a leasingové společnosti také praktikují. Pokud jde o mimořádné splátky, tak ty některé společnosti vůbec neumožňují.

Leasingům zvoní umíráček

Z posledních statistických údajů vyplývá, že počet leasingových smluv rapidně klesá na úkor úvěrů, které motoristé stále více preferují. Lze-li hovořit ještě o nějakých výhodách leasingu, tak je to méně starostí pro klienta, neboť veškerá rizika a náklady nese leasingová společnosti. Klient pouze splácí předem dohodnuté částky a teprve po zaplacení smlouvy a zůstatkové hodnoty auta se stane jeho vlastníkem se všemi klady a zápory.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (4 hlasů, hodnocení: 4,25 z 5)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Nejlevnější stěhování v Praze

Nejlevnější stěhování v Praze


Vztahy na pracovišti – ano či ne?

Vztahy na pracovišti – ano či ne?


Jak a kde si založit živnostenský list

Jak a kde si založit živnostenský list


Motivační dopis – návod jak jej sepsat, aby vás přijali

Motivační dopis – návod jak jej sepsat, aby vás přijaliRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme