Jak ušetřit na nákladech za tisk doma i v kanceláři


Slečna u tiskárny

Přinášíme Vám 2 tipy na to, jak dosáhnout nižších nákladů spojených s tiskárnou. V potaz přitom budeme brát jak pořizovací cenu samotného zařízení, tak jeho náklady na provoz. Rozdíl v ceně tisku 1 stránky se může lišit i o více jak 1 Kč, níže uvedené řádky se tedy vyplatí číst opravdu pečlivě.

Malá kancelář/domácnost si vystačí s malou tiskárnou

Tiskárny s pořizovací cenou 5 000 Kč a 15 000 Kč se neliší cenou tisku, ale jeho kvalitou (např. pokud tisknete fotografie, na vytištěné objednávce rozdíl v kvalitě tisku nepoznáte), maximální výtěžností tiskárny (např. tiskárna za 5 000 Kč má doporučenou maximální výtěžnost kolem 10 000 stránek, tiskárna za 15 000 Kč má doporučenou maximální výtěžnost mezi 20 000 – 50 000 stránkami) a nadstandardními funkcemi, mezi které patří:

  • oboustranný podavač skeneru
  • oboustranný podavač tiskárny
  • barevný LCD displej
  • skenování s odesláním dokumentu do e-mailu

Pokud jde o samotný tisk, tak například tiskárna Epson L550 s pořizovací cenou okolo 5 500 Kč umí vytisknout 1 stranu o formátu A4 při 5% pokrytí za 0,04 Kč, na druhou stranu, tiskárna Canon i-SENSYS MF-8550Cdn s pořizovací cenou cca 12 500 Kč umí vytisknout 1 stranu o formátu A4 při 5% pokrytí za 0,84 Kč!

V případě, že tisknete řádově tisíce stránek měsíčně a nepotřebujete žádné nadstandardní funkce, není třeba kupovat velkou a drahou tiskárnu.

Úsporná kancelář potřebuje alternativní náplně

Velký rozdíl v ceně tisku představují i zařízení jednotlivých značek, kdy velmi příznivý poměr cena/výkon nabízí např. cartridge Epson. Výrazné úspory můžete dále dosáhnout tím, že budete používat tzv. značkové alternativní náplně. Ty nabízí kvalitu tisku, výtěžnost a bezpečí pro Vaši tiskárnu srovnatelné s originálními náplněmi, cena je zde o 60 % nižší, než u originálních náplní.

Inforgrafika možností úspory na náplních do tiskárny

TisknuLevne.cz - infografika

TisknuLevne.cz – infografika

Zdroj: Tisknulevne.cz
Pozor, tyto náplně nezaměňujte za nebezpečné náplně s nízkou výtěžností, které rovněž na první pohled nabízí úsporu na tisku, skutečnost je však jiná. Tyto neznačkové alternativní náplně znamenají vyšší riziko poškození Vaší tiskárny, nižší kvalitu tisku a riziko nižší výtěžnosti náplně (tj. úspora ve finále není tak vysoká).


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (4 hlasů, hodnocení: 4,25 z 5)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Co znamená kreditní karta

Co znamená kreditní karta


Těhotenský polštář

Těhotenský polštář


Půjčky bez registru, skryté úskalí

Půjčky bez registru, skryté úskalí


Zahrada

ZahradaRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme