Chcete skončit s podnikáním? Poradíme vám, jak se zbavit vaší firmy


Nezaměstnanost může postihnout každého.

Založili jste před několika měsíci nebo lety firmu, ale vaše podnikání nedopadlo podle představ? Není třeba zoufat. Byznys není určený pro každého a tak se může stát, že někteří neuspějí. Neřešte proto důvody neúspěchu a raději se zaměřte na to, jak naložit s vlastní firmou. V tomto případě totiž nelze jenom tak přestat a nechat společnost ležet ladem. Důležitým krokem je v tomto směru likvidace společnosti. Jedná se o postup, v rámci kterého je činnost firmy zákonně ukončena a následně dojde k jejímu vymazání z obchodního rejstříku. Teprve poté vaše podnikání definitivně končí.

Jak je to s případnými dluhy?

Ty mohou být v rámci tohoto procesu problém, ale ne neřešitelný. I zadluženou společnost lze nechat legální cestou vymazat z obchodního rejstříku. Zde je však postup o něco složitější, jelikož právě vaše závazky zde hrají podstatnou roli. I zde ale platí, že cesty existují a likvidace firmy může být provedena. Ať už máte nebo nemáte ve vaší firmě dluhy, vždy doporučujeme využít služeb odborníka. To proto, že zlikvidovat firmu nemusí být zase až tak jednoduchým administrativním procesem, jak si mnozí myslí.

Jak dlouho vše trvá?

I zde se musíme dotknout případných dluhů a závazků. Ty nemusí být jenom vůči věřitelům, ale může se jednat třeba i o závazky vůči finančnímu úřadu, nebo jiným institucím. Využijete-li služeb profesionálů, kteří likvidace firem nabízejí, máme pro vás potěšující zprávu. V ideálním případě může dojít k výmazu vaši firmy a k definitivnímu zrušení její existence již za pouhých 7 dní. Pokud se však vyskytnou komplikace, může dojít k prodloužení této lhůty. Ani zde však není třeba zoufat. Mnohdy není delší, než 45 kalendářních dní. I to je ukázka toho, že vás žádné dlouhé čekání nepotká.

Firmu lze také prodat

Využití dané cesty rozhodně nemusí být jedinou možností, jak své podnikání ukončit. Pokud je vaše firma bez dluhů a měla zajímavé obraty, není hned nutné ji likvidovat. Pomoci může prodej firem. Zde je však prvotní postup stejný – oslovíte profesionála. Následně dodáte všechny potřebné dokumenty, aby mohlo dojít k potřebnému vyhodnocení. Tento krok pro vás samozřejmě neznamená to, že byste museli na prodej čekat jakkoliv dlouho. Obvykle je vše realizováno tak, že firmu od vás odkoupí příslušná společnost, která ji následně prodá tomu, kdo o ní bude zájem. S jistotou toho, že ani s tímto nebudete mít jakékoliv starosti.

Vše lze vyřídit i online

Jelikož i v tomto oboru dochází stále více k eliminaci zbytečné administrativy, je možné celou řadu věcí vyřídit z pohodlí domova. Poslouží k tomu email, v rámci kterého lze požadované informace a doklady jednoduše poslat k vyhodnocení. I to je jasná ukázka toho, že za pomoci profesionála může být poslední krok ve vašem byznysu poměrně jednoduchý.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (4 hlasů, hodnocení: 4,00 z 5)
Loading...


  1. Marenka napsal:

    Moc díky!

  2. Karla St. napsal:

    Bohužel se mi něco podobného také přihodilo :( Musela jsem to řešit likvidací firmy. Bylo to těžké období, ale zvládla jsem to díky https://comeflexoffice.cz/sluzby/likvidace-spolecnosti/ Dost mi pomohli, všechno za mě vyřešili. Všechno špatné je nakonec k něčemu dobré. Aspoň jsem nasbírala nějaké nové zkušenosti ;)

  3. František Redek napsal:

    Rád bych se zbavil firmy

Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Záclony do obýváku

Záclony do obýváku


Finanční poradce jako rodinný příslušník

Finanční poradce jako rodinný příslušník


Kdy se nám může hodit rychlá půjčka?

Kdy se nám může hodit rychlá půjčka?


Peletkový kotel a jeho výhody

Peletkový kotel a jeho výhodyRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme