Vybíráme půjčku krok za krokem


Výpočty

Pokud potřebujeme peníze, je jasné, že nejlepší volbou bude v tomto ohledu půjčka. Již první dilema začíná ve chvíli, kdy máme zvolit mezi bankou a nebankovní společností. Hledáte-li nižší úrok, běžte do banky. Hledáte li snadnější a rychlejší vyřízení, vyberte si půjčku raději od nebankovní společnosti. Tím máme první krok vyřešený a můžeme postoupit k dalšímu, který se týká peněz.

Je třeba vědět, kolik potřebujete

To nejdůležitější, co s oblasti úvěrových produktů souvisí, je nutnost vědět, kolik skutečně potřebujete půjčit. V daném směru můžete žádat i o miliony, statisíce, desetitisíce, nebo pár tisíc. V tomto případě to jsou takzvané malé půjčky, které naleznete zde. Ty jsou nejjednodušší jak na žádost, tak schválení. Další ostatní možnosti jsou s přibývající částkou o něco náročnější.

Abychom byli konkrétní, tak v některých případech vyšších částek můžete potřebovat potvrzení o příjmu, můžete potřebovat ručitele, nebo se neobejdete bez zástavy nemovitostí. To vše může s konkrétní částkou souviset.

Konkrétní společnost vybereme podle výhodnosti

Máme-li jasno i v tom, kolik potřebujeme, můžeme přistoupit k porovnání jednotlivých nebankovních společností. Zde hraje hlavní roli úrok a RPSN. Jedná se o hodnoty uváděné v procentech, a často s ohledem na dobu jednoho toku. Čím menší tyto hodnoty jsou, tím pro vás lépe, jelikož tak méně přeplatíte. A čím více si půjčujete, tím více to je v oné nejdůležitější, nominální hodnotě.

Seznamte se s podmínkami

Ačkoliv už jsme pouze krok před žádostí, je třeba se seznámit s konkrétními podmínkami. A to hlavně s ohledem na případné postihy pokud se zdržíme se splátkou, nebo s ohledem na různé výhody, jako může být odložení splátky, nebo její snížení.

Poslední důležitou věcí by mělo být i pojištění. Jelikož vyjde doslova na pár korun, může být skvělou možností, jak v případě problémům nespadnout do dluhové pasti.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Vztahy na pracovišti – ano či ne?

Vztahy na pracovišti – ano či ne?


Bezpečnost domu

Bezpečnost domu


Jak fungují finanční poradci?

Jak fungují finanční poradci?


Rekonstrukce elektrických rozvodů v bytě

Rekonstrukce elektrických rozvodů v bytěRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme