Úvěrové zprávy a registry – vše co vás zajímá


Pokud mluvíme o registrech, většina lidí má jasno v tom, o co se jedná. Jsou to různé databáze, které fungují na principech sdružení právnických osob. Tedy nejčastěji firem, které podnikají v oblasti pojišťovnictví, bankovnictví, v úvěrovém segmentu, ale třeba i v oblasti energetiky, nebo mobilních služeb. Na základě toho se tak můžeme setkat s registry bankovními, ale také nebankovními.

Každý takový zapojený subjekt poté do daného registru uvádí informace o svých klientech. Tedy o tom, jaké má závazky a jak je splácí. Výsledkem toho je tedy takzvaná úvěrová zpráva. Tedy právě ona informace o tom, jak na tom vaše osoba je. Důležité je dodat, že existují registry jak pozitivní, tak i ryze negativní.

Jak můžeme úvěrové zprávy získat?

Dané úvěrové zprávy jsou samozřejmě primárně určeny třeba poskytovatelům úvěrů, nebo jiných finančních služeb. Pokud jsou zapojeni v daném registru, jednoduše si danou informaci zobrazí a na základě ní se rozhodnou, zda vám peníze poskytnou, nebo nikoliv. Důležité je však dodat, že k dané úvěrové zprávě se můžete dostat i vy sami. A cesta rozhodně není tak složitá, jak si mnozí myslí.

Postup je v tomto případě jednoduchý, a to kontakt daného registru. Zde můžete buď online, nebo klasickou poštou učinit žádost právě o výpis z registru. Na základě toho je vám příslušná úvěrová zpráva vytvořena a zaslána. Na výběr často bývají hned dvě možnosti. Buď klasické poštovní zaslání, nebo informace dostupné formou SMS zprávy či online. Jak to bude ve vašem případě, ovlivní hlavně volba daného registru. Mezi ty nejznámější patří Solus, BRKI nebo NRKI.

Zadarmo to nebude

Důležité je vědět, že ať už požádáte o úvěrovou zprávu u jakéhokoliv registru, zadarmo to nebude. V závislosti na tom, jaký registr volíte nebo jakou formou chcete informace získat, mohou být napočítány částky v řádech desítek, nebo i stovek korun. Detailní informace získáte na webu Kolikmam.cz, který vám v daném postupu bude ideálním průvodcem.

Proč úvěrovou zprávu vlastně žádat?

Velmi častou otázkou, která se týká registrů a úvěrových zpráv je to, proč vlastně žádat o výpisy. Důvod je prostý, a to zjištění informací o tom, jak si vlastně v úvěrovém světě stojíme. Díky tomu zjistíme, v jakém registru jsme konkrétně vedeni a zda o nás úvěrová zpráva mluví v pozitivním, nebo v negativním duchu.

Tyto informace přijdou vhod hlavně ve chvíli, kdy si plánujeme požádat o úvěr. Budeme tak sami vědět, zda můžeme jít s klidným svědomím do banky, nebo pro nás bude lepší volbou nebankovní úvěrová společnost. Nebudeme tak zbytečně překvapeni z toho, že budeme odmítnuti. Zapomenout ale nesmíme ani na to, že někteří poskytovatelé úvěrů vyžadují výpisy z registrů přímo od vás a tak je dobré je mít k dispozici už při žádosti o úvěr.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (1 hlasů, hodnocení: 5,00 z 5)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Co napsat do životopisu?

Co napsat do životopisu?


Bydlení pro studenty vysokých škol – jaké jsou možnosti?

Bydlení pro studenty vysokých škol – jaké jsou možnosti?


Fotografie ve Vašem domě

Fotografie ve Vašem domě


Kam se špinavým prádlem?

Kam se špinavým prádlem?Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme