Rychlé půjčky a jejich nástrahy!


Výpočty

Tíživá finanční situace může v dnešní uspěchané době potkat úplně každého. Stačí maličkost – rozbitá pračka, nedoplatek za elektřinu, vysoký účet za mobilní telefon – a spousta lidí má najednou problém s penězi vyjít. Drtivá většina žije doslova „od výplaty k výplatě“, musí několikrát obrátit každou korunu a každý výdaj navíc pro ně představuje problém. Není se proto čemu divit, že se stále více lidí ve chvíli nouze obrací na rychlé půjčky, ve kterých vidí jediné možné řešení svých problémů.

Co je to vlastně rychlá půjčka?

Rychlá půjčka je druh nebankovního úvěru. Její sjednání probíhá ve většině případů přes internet – online žádosti. Žadatelé se vyhnou složitému papírování a půjčka bývá často vyřízena do jedné hodiny od podání žádosti. Rychlost je největší výhodou této půjčky. Peníze máte obratem na svém účtu a můžete je použít takřka na cokoli.

Je rychlá půjčka opravdu pomoc v nouzi?

Spousta lidí si myslí, že jim rychlá půjčka pomůže. Na vyřešení nečekaných problémů, zaplacení složenek a uhrazení nezaplacených účtů je to možná dobrá záplata. Ovšem většina z nich bohužel nevidí dál, než za půjčenou částku. Ono se sice snadno řekne: „Půjčím si jen tolik, kolik opravdu nutně potřebuji, abych později neměl problém peníze splatit“. Akutní problém sice vyřešíte, ale díky rychlé půjčce a především jejím podmínkám se možná dostanete do mnohem horších problémů.

Pozor na ty úroky!

S rychlou půjčkou jde ruku v ruce úroková sazba. Samozřejmě – u půjček nic nového ani neobvyklého. Ovšem právě rychlé půjčky bývají spojovány s vysokým úrokem. A na to spousta lidí zapomíná. Drží se vidiny rychlých peněz a okamžitého vyřešení problémů a díky tomu si bohužel neuvědomují, že ve skutečnosti zaplatí mnohonásobně více, než kolik si půjčili. Úroky pak naskakují neuvěřitelnou rychlostí. A právě úroková sazba je největším úskalím tohoto typu půjček.

Nesnažte se tlouci klín klínem

Možná jste se dostali do finančních problémů a uvažujete nad půjčkou. Pokud jste si opravdu jistí, že jiné řešení pro vás neexistuje, pamatujte, že s půjčkou je to jako s čokoládou – je návyková. I v tomto případě bohužel platí: Vzal si jednou, vezme si i podruhé. Později se totiž může stát – a stává se to dnes a denně – že nebudete mít na splátku rychlé půjčky. Do toho ještě všechny složenky a poplatky – a co se stane? Zažádáte o půjčku novou. A vytloukat klín klínem opravdu není to nejlepší řešení. 

Rychlá půjčka sice představuje jakousi pomoc – dejme tomu záplatu problému – ovšem ve většině případů bohužel opravdu nepomáhá, nýbrž škodí.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Nikol Bláhová


Doporučujeme

Ložnice: Místo snů

Ložnice: Místo snů


Mezinárodní stěhovací služby

Mezinárodní stěhovací služby


Výdělek na internetu pomocí eshopu

Výdělek na internetu pomocí eshopu


Jak si najít správného finančního poradce?

Jak si najít správného finančního poradce?Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme