Rychlá půjčka, nebezpečná půjčka


Půjčit si v současné době není nic složitého. Již dávno totiž neplatí, že bychom museli pro půjčku výhradně jenom do banky. Jsou to především nebankovní společnosti, které dnes nabízejí široké možnosti úvěrových produktů, mezi které spadá i rychlá půjčka. Na první pohled skvělá možnost, jak si za pár desítek minut půjčit tisíce korun, ale na druhou stranu je to i nebezpečná půjčka, která nás může přivést do velkých finančních problémů.

Čím je tato půjčka charakteristická?

Ideální je začít tím, co nám vlastně tento typ půjčky může konkrétně nabídnout. Jedná se o sumy v řádech tisíců korun, které můžeme jako klienti získat z pohodlí domova, bez dokládání příjmu, či bez podepisování smluv. Charakteristikou této půjčky je také to, že ji pravidelně nesplácíme, ale je nutné ji vrátit jednorázově.

Jaké jsou úroky?

První problém a ona nebezpečnost souvisí především s úroky. Ty totiž dosahují ohromné výše a není výjimkou, že měsíčně přeplatíme navíc i 30 procent z půjčené částky. S vysokými úroky jde logicky ruku v ruce i RPSN, které dosahuje také ohromných hodnot. Je tedy nutné počítat s tím, že pokud si už tuto půjčku bereme, rozhodně patří mezi nejméně výhodnou na našem trhu. Ačkoliv by totiž měla sloužit jako pomoc v případě finančních komplikací, může sloužit přesně naopak – tedy že nás do nich velmi snadno dostane.

Pozor na další poplatky

Úrokové sazby ale nejsou to jediné. Tato nebezpečná nebankovní půjčka totiž počítá také s celou řadou poplatků. Ty se týkají hlavně chvíle, kdy peníze nezvládáte splácet a tak si musíte termín splatnosti prodloužit. V tomto směru je to sice jednoduchý proces, ale opět může být spojen s poplatkem, který je větší než tisíc korun. A je logické, že platíte za každé takovéto prodloužení. Rázem se tak můžete dostávat do komplikací, kdy částku k zaplacení zdvojnásobíte.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


 1. Jana napsal:

  Mohli by jste mi půjčil úvěr tak bych si chtěla doplatit svůj dluh a začít nový život odmalička jsem vyrůstala u babičky v 15 letech jsem musela odejít a starat se sama o sebe..
  Moc bych vám byla vděčná kdyby jste mi umožnil úvěr abych mohla začít z nova..
  Když kamarádi potřebovali pomoct pomohla jsem a když potřebují pomoct já každý se obrátil zády v četné moji rodiny…
  Promiňte ze jsem se tolik s povidala asi ani vás to moc nezajímá omlouvám se..
  Noc vám děkuji krásný den S pozdravem Kobosilova Jana

David Hampl


Doporučujeme

Jak se stát finančním poradcem?

Jak se stát finančním poradcem?


Moderní vybavení domácnosti – krb nebo vysouseče vzduchu jsou samozřejmostí

Moderní vybavení domácnosti – krb nebo vysouseče vzduchu jsou samozřejmostí


RE/MAX – nejznámější realitní společnost v ČR

RE/MAX – nejznámější realitní společnost v ČR


Mluvit, mluvit, mluvit! Na tom se zakládá moderní výuka angličtiny

Mluvit, mluvit, mluvit! Na tom se zakládá moderní výuka angličtinyRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme