Půjčky jako novodobý styl života


Zamysleli jste se někdy, jak žijí lidé kolem vás? Jak jsou na tom po finanční stránce? Zda nežijí – jak se říkáod výplaty k výplatě, nemusí počítat každou korunu, kterou musí před sebemenší investicí několikrát obrátit? Pravdou zůstává, že stále více lidí žije v dnešní době tzv. „na dluh“. Díky svým nezvladatelným problémům, které jim často přerůstají přes hlavu, zůstává drtivá většina z nich stát až na samotném okraji lidské společnosti. A šance na změnu? Bohužel nulová.

Časy se mění…k horšímu!

Zatímco ještě před několika lety byla zadluženost jakousi výsadou jen určité skupiny lidí, v dnešní době finanční krize nedělá mezi lidmi žádné rozdíly. Stále častěji se do dluh pasti chytají i lidé ze střední vrstvy, tedy ti, kteří nedostatek financí dosud ještě nepocítili. A co za to může? Především dnešní doba a její metody. Extrémní způsoby vymáhání dluhů, nezastavitelná ekonomická krize a samozřejmě i nezaměstnanost má na zadluženosti lidí svůj výrazný podíl.

Půjčka jako výnosný byznys?

Světe div se, ale i na půjčkách se dá docela slušně vydělat. Bohužel se až velká spousta finančních subjektů specializujedá-li se to tak řícina lidské neštěstí, na kterém se snaží vytřískat co nejvíce peněz. V České republice nic neobvyklého, viďte? Tito tzv. „predátoři“ pak nabízí své služby lidem v nouzi, ale pomocnou ruku podávají spíše sami sobě, než těm, kteří to nejvíce potřebují.

Kdy si lidé berou nejvíce půjček? Na Vánoce!

Mílovými kroky se k námzase po roceblíží Vánoce. Chcete li znát odpověď na otázku: Kdy si lidé berou nejvíce půjček? Hledejte ji právě v tomto období. Přesně tak a právě proto nemá spousta lidí nejkrásnější svátky v roce příliš v lásce. Proč? Inu protože stojí peníze…spoustu peněz. Převážně rodiny s dětmi řeší tento problém. Vánoce jsou pomalu, ale jistě za dveřmi a přináší s seboupro někoho až neuvěřitelnéstarosti a nervy.

Když se lepí záplata záplatou…

Že je stále více lidí zadlužených až po uši je dávno známá věc. Ovšem co není až tak úplně jasné, je proč se z tohoto stavu většina lidí nemůže dostat ven? Proč jsou neustále ve finančním kolotoči, ze kterého není úniku? Jednoduše proto, že lepí záplatu záplatou. Na jednu půjčku si vezmou další a to se opakuje neustále dokola. A lidé se v tomto kolotoči mnohdy točí celý svůj život.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Nikol Bláhová


Doporučujeme

Obývací pokoj spojený s kuchyní

Obývací pokoj spojený s kuchyní


Stěhováci

Stěhováci


Pojištění domácnosti – má smysl?

Pojištění domácnosti – má smysl?


Moderní vybavení domácnosti – krb nebo vysouseče vzduchu jsou samozřejmostí

Moderní vybavení domácnosti – krb nebo vysouseče vzduchu jsou samozřejmostíRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme