Nemovitost v zahraničí na hypotéku


Dům - pevná střecha nad hlavou

Rekreační chata či chalupa je dnes docela běžná věc u mnoha Čechů. Ovšem vlastnit malý domek u moře, nebo v Alpách, případně být majitelem bytu v některé evropské metropoli, je krásným snem také mnoha lidí. Tento sen však může být realitou. Domek či byt v zahraničí může sloužit k vlastní rekreaci, nebo jej můžete využívat k výměnnému způsobu dovolené, či takový objekt pronajímat. V každém případě je to velice výhodná investice nejen z hlediska momentálních potřeb a zájmů, ale i z pohledu do budoucna.

K získání hypotéky na koupi nemovitosti v zahraničí je třeba splnit některé podmínky. Především se vyžaduje vlastnictví jiné nemovitosti na území České republiky. Tato nemovitost pak slouží jako zástava v případě poskytnutého hypotečního úvěru na nemovitost v jiné zemi. Výše hypotéky se odvíjí mimo jiné také od odhadní ceny nemovitosti v ČR. Na odhadní ceně rovněž záleží, zda vůbec bude hypoteční úvěr poskytnut.

Jaké dokumenty jsou potřeba

Pokud budete žádat o hypoteční úvěr na nemovitost v zahraničí, jsou podmínky téměř shodné jako v případě žádosti standardní žádosti o hypotéku na nemovitost u nás. Především budete muset prokázat svou bonitu předložením výplatní pásky, výpisů z účtů. Dalšími dokumenty jsou potvrzení mzdové účtárny vašeho zaměstnavatele, daňové přiznání apd.

Hypoteční ústav na vás bude dále požadovat doklady k zastavované nemovitosti, kterými jsou list vlastnictví, snímek katastrální mapy a nabývací titul, což je zpravidla kupní smlouva, darovací smlouva, event. jiný dokument.

Pokud jde o konkrétní nemovitost, kterou budete v zahraničí kupovat, bude nutné předložit smlouvu o smlouvě budoucí kupní, případně kupní smlouvu. K tomu je třeba přiložit úředně ověřený překlad, což se týká všech dokumentů v cizím jazyce.

Většina bank, které jsou ochotny úvěrovat nákup nemovitosti v zahraničí trvá na tom, aby příslušný objekt byl zkolaudován. To znamená, že hypotéka na stavbu domu v cizině je nepravděpodobná.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (1 hlasů, hodnocení: 4,00 z 5)
Loading...


  1. agnieszka napsal:

    8900000

Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Nábytek z palet

Nábytek z palet


Proč si lidé kupují auto na leasing?

Proč si lidé kupují auto na leasing?


Půjčka VATAonline

Půjčka VATAonline


Před čím nás chrání investiční životní pojištění?

Před čím nás chrání investiční životní pojištění?Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme