Nemovitost v zahraničí na hypotéku


Dům - pevná střecha nad hlavou

Rekreační chata či chalupa je dnes docela běžná věc u mnoha Čechů. Ovšem vlastnit malý domek u moře, nebo v Alpách, případně být majitelem bytu v některé evropské metropoli, je krásným snem také mnoha lidí. Tento sen však může být realitou. Domek či byt v zahraničí může sloužit k vlastní rekreaci, nebo jej můžete využívat k výměnnému způsobu dovolené, či takový objekt pronajímat. V každém případě je to velice výhodná investice nejen z hlediska momentálních potřeb a zájmů, ale i z pohledu do budoucna.

K získání hypotéky na koupi nemovitosti v zahraničí je třeba splnit některé podmínky. Především se vyžaduje vlastnictví jiné nemovitosti na území České republiky. Tato nemovitost pak slouží jako zástava v případě poskytnutého hypotečního úvěru na nemovitost v jiné zemi. Výše hypotéky se odvíjí mimo jiné také od odhadní ceny nemovitosti v ČR. Na odhadní ceně rovněž záleží, zda vůbec bude hypoteční úvěr poskytnut.

Jaké dokumenty jsou potřeba

Pokud budete žádat o hypoteční úvěr na nemovitost v zahraničí, jsou podmínky téměř shodné jako v případě žádosti standardní žádosti o hypotéku na nemovitost u nás. Především budete muset prokázat svou bonitu předložením výplatní pásky, výpisů z účtů. Dalšími dokumenty jsou potvrzení mzdové účtárny vašeho zaměstnavatele, daňové přiznání apd.

Hypoteční ústav na vás bude dále požadovat doklady k zastavované nemovitosti, kterými jsou list vlastnictví, snímek katastrální mapy a nabývací titul, což je zpravidla kupní smlouva, darovací smlouva, event. jiný dokument.

Pokud jde o konkrétní nemovitost, kterou budete v zahraničí kupovat, bude nutné předložit smlouvu o smlouvě budoucí kupní, případně kupní smlouvu. K tomu je třeba přiložit úředně ověřený překlad, což se týká všech dokumentů v cizím jazyce.

Většina bank, které jsou ochotny úvěrovat nákup nemovitosti v zahraničí trvá na tom, aby příslušný objekt byl zkolaudován. To znamená, že hypotéka na stavbu domu v cizině je nepravděpodobná.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (1 hlasů, hodnocení: 4,00 z 5)
Loading...


  1. agnieszka napsal:

    8900000

Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Nábytek

Nábytek


Půjčky bez registru – možnost, jak si může půjčit opravdu každý

Půjčky bez registru – možnost, jak si může půjčit opravdu každý


Křesla do obývacího pokoje

Křesla do obývacího pokoje


Jak fungují finanční poradci?

Jak fungují finanční poradci?Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme