Hotovostní půjčky nabízí banky i nebankovní společnosti


Mince

Hotovostní půjčky jsou půjčky a úvěry z bank a nebankovních společností poskytované v hotovosti a téměř okamžitě, přičemž většinou nejde o vysoké částky při půjčování, ale o půjčky v rozsahu 1000 až 3000 korun. Hotovostní půjčky mají ve své nabídce banky i nebankovní subjekty, přičemž u nebankovních subjektů je vybavení expresně rychlé, prakticky se jedná o půjčky, které jsou k dispozici ihned po podpisu úvěrové smlouvy.

Znamená to, že tyto jsou určeny ve většině případů pro lidi, kteří mají zájem o menší částky, které je možné získat zpravidla velmi rychle, bez ručitele, pro jakýkoliv účel a bez zbytečné byrokracie. Kromě standardních úvěrových společností jsou nabízeny firmami, které nabízejí hotovostní půjčky individuálně, ale jejich jednání není regulováno.

Nebankovní půjčky jsou poskytovány se většinou lidem, kteří nemají dostatečnou bonitu na získání půjčky v bance a potřebují nutně peníze. Tyto půjčky jsou z pravidla dražší oproti bankovním půjčkám. Pokud nemáte tedy možnost nebo čas vybavit si spotřební úvěr z banky, nevyhovují vám podmínky poskytnutí klasického bankovního úvěr, nechcete obtěžovat své přátele či známých a přitom potřebujete peníze okamžitě, můžete využít služeb společností poskytujících hotovostní půjčky.

Banky také obvykle nepůjčují malé částky kvůli nízké návratnosti při běžném bankovním úroku a tak tento trh vyprázdnili ve prospěch nebankovních subjektů. Při požádáni o hotovostní půjčku v ČSOB se většinou vyžadují jen dva doklady totožnosti a půjčka je vaše.

Rychlá dostupnost bez zbytečného vyřizování je největším plusem těchto půjček. Mnohem různorodější a širší nabídka půjček v hotovosti je v nebankovním sektoru. Díky tomuto produktu může klient bez příjmu získat nižší obnos peněz velmi jednoduše a díky větší konkurenci si může i vybrat lepší podmínky. Velkou výhodou nebankovních hotovostních půjček je fakt, že jsou bezúčelové. Nebankovní společnosti také obecně neověřují bonitu svých klientů a proto půjčí téměř každému žadateli, i bez dokládání příjmu a nahlížení do registru. Častou praxí je, že klientovi se postupně zvyšuje úvěrový rámec na půjčku v hotovosti.

Po úplném splacení první nízké půjčky dostane klient další s vyšším úvěrovým limitem, postupně až do maximální výše úvěru poskytovaného danou společností. To je běžné zejména při půjčkách vyřizovaných neosobně, čili přes telefon nebo internet. Některé nebankovní společnosti také provozují linku, na kterou se dovoláte zdarma a kde vám nabídnou všechny informace o konkrétní půjčce včetně detailních podmínek jejího získání. Jelikož hotovostní půjčky slouží pro rychlé půjčení menších částek s rychlým vybavením a bez ručitele, většinou jsou finanční prostředky uvolněny do 24 hodin, maximálně do 2 dnů od žádosti o úvěr. Většina těchto půjček je také bez poplatku předem.

Obecně platí, že hotovostní půjčky jsou dostupné téměř ihned, bez zdlouhavého vyřizování, dokládání nebo ručení ručitelem či nemovitostí. Některé i bez ověřování si žadatele v úvěrovém registru. No i v tomto případě platí, že se najdou některé bankovní nebo i nebankovní produkty, které se svými parametry tímto půjčkám přibližují, ale na jejich získání potřebujete dokladovat svou bonitu nebo projít náročnějším schvalovacím procesem.

Odměnou za to je však přijatelnější úroková sazba, delší období splatnosti nebo vyšší poskytnutá částka půjčky. Na trhu je dnes velmi velký výběr hotovostních půjček a tak si třeba jen vybrat tu nejvhodnější a nejlepší.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Detroit- město duchů a prodej domů od $1

Detroit- město duchů a prodej domů od $1


Stěhování klavírů

Stěhování klavírů


Půjčky bez registru, skryté úskalí

Půjčky bez registru, skryté úskalí


Peníze jsou na účtu – je to správně?

Peníze jsou na účtu – je to správně?Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme