Co je to vyplacení exekuce a jak probíhá


Finance

Exekuce je strašákem a postrachem lidí, kteří si vezmou půjčku, úvěr nebo hypotéku, kterou později nejsou schopni splácet. Pro mnohé to může exekuce znamenat citelný zásah do jejich života, někdy i ztrátu střechy nad hlavou. Ovšem i ze zdánlivě neřešitelné situace lze najít východisko. Chce to jen nebýt pasivní a okamžitě jednat.

Jednou z možností je vyplacení exekuce. Na trhu působí v současnosti mnoho firem, které nabízejí zajímavé vyřešení exekuce formou vyplacení. Jejich nabídky najdete na internetových stránkách. Mnohdy je těžké si vybrat tu správnou instituci.

Proto je možná jednodušší obrátit se na některou specializovanou společnost, která poskytuje poradenství zdarma a nechat si poradit, jak a kde provést vyplacení exekuce. Některé společnosti dokonce za vás vše vyřídí.

Její pracovníci se osobně setkají s exekutorem, který je pověřen exekucí na váš majetek a na své náklady zajistí výpis všech exekucí z centrálního registru exekucí. Pak vyčíslí všechny exekuce, díky čemuž mohou zajistit vaše oddlužení.

Jak vyplacení exekuce probíhá

Vyplacením exekuce dojde ke zrušení exekuce na vaši nemovitost, čímž se zbavíte exekutora a hrozby prodeje vaší nemovitosti v dražbě. Pokud se svěříte do péče specializované společnosti, která se o vše postará sama, nejprve s vámi její pracovníci proberou vzniklou situaci.

Pak následuje odhad tržní ceny nemovitosti, vyčíslení všech vašich závazků a příprava příslušných dokumentů. Pokud se na všem domluvíte a vy podepíšete smlouvu, společnost se neprodleně spojí s exekutorem a sama vyplatí exekuci nemovitosti. Navíc se můžete dohodnout i na dalším případném financování.

Pro vyřízení vyplacení exekuce nemovitosti je tedy potřeba:

  • vyčíslení veškerých vašich závazků
  • kopie občanského průkazu
  • podpis smlouvy na vyplacení exekuce

Dokonce i ze společností na vyplácení exekucí je třeba vybrat správně, ideálně podle referencí skutečných klientů, kterým již pomohla. Lze se setkat dokonce i s vyplacením exekuce do 24 hodin, což je vhodné zejména pro lidi, kteří své problémy řeší, jak se říká, za pět minut dvanáct. Bez složitého papírování a dlouhého jednání se lze zbavit starostí a obav ze ztráty své nemovitosti.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (2 hlasů, hodnocení: 4,50 z 5)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Prodej nemovitosti

Prodej nemovitosti


Jak dát výpověď?

Jak dát výpověď?


Půjčka před výplatou – půjčka 7

Půjčka před výplatou – půjčka 7


K čemu je dobré úrazové pojištění?

K čemu je dobré úrazové pojištění?Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme