Nejčastější mýty a omyly o havarijním pojištění


Co je to havarijní pojištění by měl vědět každý svědomitý řidič. Bohužel tomu tak není a statistiky ukazují, že ze všech registrovaných vozidel – kterých je více jak 7 milionů – své auto pomocí tohoto druhu pojištění chrání necelých 20% řidičů. Proč? Spousta řidičů se totiž drží mylné představy, že bohatě stačí sjednané povinné ručení. Povinné ručení ovšem kryje jen ty škody, které způsobíte jiným osobám. Jakmile se stanete viníkem dopravní nehody a nebudete mít vedle povinného ručení sjednané ještě havarijní pojištění, škodu, která vznikne na vašem vozidle, si zaplatíte pěkně ze své kapsy. A nemusí se jednat jen o nehodu. Zvláště ve větších městech se stává stále častěji, že jsou auta předmětem odcizení, ale havarijní pojištění vás chrání i před vandalismem či zničením nebo poškozením vozu živelnou událostí. A kterých mýtů se drtivá většina řidičů drží?

  1. Havarijní pojištění je moc drahé

    Víte, proti čemu vás chrání havarijní pojištění? Před finančními následky škod. Ceny za opravu aut mnohdy šplhají do nekřesťanských výšek a zaplatit takovou částku by vám mohlo udělat tlustou čáru přes finanční rozpočet. Co se vám tím snažíme říci? Platit si havarijní pojištění vás vyjde levněji, než kdybyste pak měli platit šílenou cenu za opravdu vašeho poškozeného auta.

  2. Mám starší auto, havarijní pojištění se mi nevyplatí

    Ačkoli by se havarijní pojištění dalo jednoznačně doporučit především pro nová vozidla, i u mnoha starších vozů mohou být případné ztráty mnohonásobně vyšší, než zaplacené pojistné. A spousta řidičů, kteří se drží této představy neví, že celá řada pojišťoven nabízí produkty, jež se specializují právě na starší vozidla.

  3. Klesá-li cena vozidla, musí zároveň klesat i pojistné

    Jedním z faktorů, které ovlivňují výši pojistného, je opravdu stáří vozidla. Výše pojistného se s klesající cenou sice snižuje, v žádném případě ale nemůže být přímo úměrná. Jak je to možné? V havarijním pojištění jsou i u starších vozidel veškeré opravy hrazeny za ceny nových náhradních dílů. Výše pojistného vždy klesá pomaleji, než pojistné.

Pokud i vy patříte mezi většinu, která podceňuje důležitost havarijního pojištění, nebo se stejně jako drtivá většina řidičů držíte těchto omylů, věřte, že by se vám toto stanovisko nemuselo vyplatit. Nikdo nikdy neví, co se může stát a nesjednáte-li si pojistku, uškodíte v případě nehody jen sami sobě. Držet se koruny a myslet si, že platit měsíčně peníze navíc je naprostá zbytečnost, by se vám totiž mohlo nepěkně vymstít.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (1 hlasů, hodnocení: 3,00 z 5)
Loading...


Nikol Bláhová


Doporučujeme

Zapomeňte na nájem, hypotéka vyjde lépe!

Zapomeňte na nájem, hypotéka vyjde lépe!


Když je hypotéka řešení

Když je hypotéka řešení


Jistota výhodné půjčky s PlanetPůjčka.cz

Jistota výhodné půjčky s PlanetPůjčka.cz


Moderní vybavení domácnosti – krb nebo vysouseče vzduchu jsou samozřejmostí

Moderní vybavení domácnosti – krb nebo vysouseče vzduchu jsou samozřejmostíRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme