Kvalitní spánek je základ pro správná rozhodnutí


Spánkem strávíte třetinu vašeho života, proto je velice důležité, aby byl dostatečně kvalitní a plnohodnotný. Během spánku vaše tělo čerpá energii, regeneruje se a nabírá síly do nového dne. Pokud se během noci několikrát vzbudíte, kolikrát nemůžete zamhouřit oko, je něco špatně. Ráno se budíte unavení, rozmrzelí, často i polámaní. A to rozhodně není dobré pro průběh vašeho dne. Jakmile se v noci dobře nevyspíte, jste během následujícího dne protivní, roztěkaní, máte problém se soustředit a mnohdy uděláte celou řadu špatných rozhodnutí, ke kterým by nedošlo, pokud by váš spánek byl kvalitní. Vůbec není nad škodu zamyslet se nad tím, na čem vlastně spíte. V dnešním článku vám poradíme, co všechno udělat pro dokonalý a zdravý spánek, který bude základem správných rozhodnutí.

Postel a matrace

Pro kvalitní spánek je nejdůležitější správný výběr postele a matrace. Při jejím výběru se rozhodně neukvapujte, nikam nespěchejte a dopřejte si dostatek času, abyste při svém rozhodování nešlápli vedle.

Jak postupovat při koupi nové matrace?

Na matrace jsou ve většině případů poskytovány záruky na 3-5 let, přičemž byste ji po 7 letech měli vyměnit. Denně na ní proležíte minimálně 8 hodin – někdo možná více, někdo méně. Matraci vybírejte s klidem, rozhodně si ji neostýchejte vyzkoušet a každý krok důkladně promyslet.

Materiál

Nejen pro matraci, ale i pro postel jsou nejideálnější přírodní materiály. Vsaďte na dřevo, bavlnu, moderní pěny, kokos i latex. Všechny tyto materiály mají dokonalou schopnost hřát i chladit, správně absorbují a odvádí vlhkost.

Šířka matrace a postele

Každý potřebuje dostatek prostoru pro klidný spánek a to v jakékoli poloze. Při výběru matrace proto myslete nejen na vaše, ale i na partnerovo pohodlí. Oba dva si zasloužíte dostatek místa, abyste se během spánku navzájem nevytlačovali či nenaráželi jeden na druhého.

I barvy hrají důležitou roli

Ačkoli si to možná neuvědomujete, i barvy hrají co se kvalitního spánku týče důležitou roli. Působí především na vaše emoce, existují i barvy, které vám nedovolí usnout. Vybírejte tedy takové, které vám jsou příjemné. Barvy by měli ladit, působit klidně a měly by vyzařovat teplo.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (1 hlasů, hodnocení: 5,00 z 5)
Loading...


Nikol Bláhová


Doporučujeme

Před čím nás chrání investiční životní pojištění?

Před čím nás chrání investiční životní pojištění?


Není půjčka jako půjčka

Není půjčka jako půjčka


Co jsou binární opce?

Co jsou binární opce?


Půjčky jako novodobý styl života

Půjčky jako novodobý styl životaRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme