Kvalitní spánek je základ pro správná rozhodnutí


Spánkem strávíte třetinu vašeho života, proto je velice důležité, aby byl dostatečně kvalitní a plnohodnotný. Během spánku vaše tělo čerpá energii, regeneruje se a nabírá síly do nového dne. Pokud se během noci několikrát vzbudíte, kolikrát nemůžete zamhouřit oko, je něco špatně. Ráno se budíte unavení, rozmrzelí, často i polámaní. A to rozhodně není dobré pro průběh vašeho dne. Jakmile se v noci dobře nevyspíte, jste během následujícího dne protivní, roztěkaní, máte problém se soustředit a mnohdy uděláte celou řadu špatných rozhodnutí, ke kterým by nedošlo, pokud by váš spánek byl kvalitní. Vůbec není nad škodu zamyslet se nad tím, na čem vlastně spíte. V dnešním článku vám poradíme, co všechno udělat pro dokonalý a zdravý spánek, který bude základem správných rozhodnutí.

Postel a matrace

Pro kvalitní spánek je nejdůležitější správný výběr postele a matrace. Při jejím výběru se rozhodně neukvapujte, nikam nespěchejte a dopřejte si dostatek času, abyste při svém rozhodování nešlápli vedle.

Jak postupovat při koupi nové matrace?

Na matrace jsou ve většině případů poskytovány záruky na 3-5 let, přičemž byste ji po 7 letech měli vyměnit. Denně na ní proležíte minimálně 8 hodin – někdo možná více, někdo méně. Matraci vybírejte s klidem, rozhodně si ji neostýchejte vyzkoušet a každý krok důkladně promyslet.

Materiál

Nejen pro matraci, ale i pro postel jsou nejideálnější přírodní materiály. Vsaďte na dřevo, bavlnu, moderní pěny, kokos i latex. Všechny tyto materiály mají dokonalou schopnost hřát i chladit, správně absorbují a odvádí vlhkost.

Šířka matrace a postele

Každý potřebuje dostatek prostoru pro klidný spánek a to v jakékoli poloze. Při výběru matrace proto myslete nejen na vaše, ale i na partnerovo pohodlí. Oba dva si zasloužíte dostatek místa, abyste se během spánku navzájem nevytlačovali či nenaráželi jeden na druhého.

I barvy hrají důležitou roli

Ačkoli si to možná neuvědomujete, i barvy hrají co se kvalitního spánku týče důležitou roli. Působí především na vaše emoce, existují i barvy, které vám nedovolí usnout. Vybírejte tedy takové, které vám jsou příjemné. Barvy by měli ladit, působit klidně a měly by vyzařovat teplo.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (1 hlasů, hodnocení: 5,00 z 5)
Loading...


Nikol Bláhová


Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme