Je v dnešní době potřeba vzdělání?


Člověk se učí celý život a vědění je nedocenitelná moc. Tyto dvě věci všichni znáte již dlouho, přesto si většina z vás stále častěji pokládá otázku, zda je vzdělání důležité, nebo je spíše přeceňované. Kdyby se lidé nevzdělávali, nemohli bychom si dnes užívat všechny výdobytky moderní techniky. Nebyly by počítače, internet ani mobilní telefony. Spousta z vás by si život bez těchto maličkostí nedovedla představit. A komu za to vděčíme? Lidem, kteří měli dostatek vzdělání na to, aby s těmito nápady přišli. Vědomosti, které máme, musíte chtě nechtě předávat dál a jelikož se ještě nevymyslel jiný, možná efektivnější způsob, nezbývá vám nic jiného než se vzdělávat. Je třeba odpověď na otázku: je v dnešní době vzdělání potřeba?

Bez vzdělání nemáte (slušnou) šanci najít nějakou práci

Jako se batolata učí chodit, školáci bojují se začátky čtení, vysokoškoláci vstřebávají nespočet informací, jakmile přijdete do zaměstnání, musíte vaše znalosti ještě více prohloubit, aby to k něčemu vedlo. Jenže abyste vůbec nějaké zaměstnání dostali, musíte mít odpovídající zaměstnání. Jinými slovy bez škol o práci ani nezakopnete, natož aby vám nějaká rovnou spadla do klína. Věřte nebo ne, ale dnes mají větší šanci lidé s co možná nejvyšším vzdělání na úkor těch, kteří jej nemají. Ano, existují lidé, kteří i bez vzdělání vydělaly mraky peněz – ale těch je skutečně velmi málo.

Vzdělání je důležité – ale jaké?

Dostáváme se tedy k možnosti, že vzdělání je potřeba. Ovšem jaké vzdělání? Všeobecné, kdy člověk umí všechno, ale v podstatě nic pořádně, má jen okrajové znalosti, které ale v praxi nemůže použít? Takové vzdělání je zbytečné. Nemusíte umět či znát úplně všechno, mnohem lepší je vědět méně, ale zato kvalitně a plnohodnotně, abyste to mohli předávat dál. Studovat celý život jen jeden obor? To je možná tak dobré, chcete-li se stát skutečnou kapacitu v daném oboru. Do života také nic moc. Buďme k sobě upřímní – k čemu by vám pak byly veškeré znalosti, když byste nebyli schopni složit jednu srozumitelnou větu?

Pro současný život je vzdělání nutnost

Co si budeme nalhávat: nemáš li dostatečné vzdělání, nejsi nic, jen kapka vody v moři podobných jako jsi ty. Dnešní době je uspěchaná, každý žádá jen to nejlepší a konkurence je na takové úrovni, že jí mnozí z vás jednoduše nestačí. Bohužel dnes to tak je. Hledáte-li slušnou práci, soudí vás dle všech vystudovaných škol a diplomů. Pokud to nemáte, můžete se jít život podřadnější prací a dělat rukama.

Dnešní doba je zlá. Nechcete-li, aby se s vámi zacházelo jako s opadem, studujte. Neboť právě vzdělání je v současné době základem úspěchu.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (3 hlasů, hodnocení: 4,33 z 5)
Loading...


Nikol Bláhová


Doporučujeme

Vytápění domů – moderně, tedy efektivně

Vytápění domů – moderně, tedy efektivně


Vybavení domu

Vybavení domu


Finanční poradce a sjednání půjčky

Finanční poradce a sjednání půjčky


Jak je to doopravdy s naším ministrem financí A. Babišem?

Jak je to doopravdy s naším ministrem financí A. Babišem?Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme