Závěsy do oken


Okno sice nepotřebuje nutně jakékoliv dekorace, závěsy do oken ale mohou působit elegantně a navíc zakrýt výhled některým zvědavcům v ulici. Jak postupovat při výběru takovýchto závěsů a na co si případně dát pozor při jejich koupi?

Pokud je náš dům z kategorie těch starších a je převážně kamenný, je lepší si pořídit závěs z dvojitých látek, aby pomohl se zateplením. Kromě toho se zlepší akustika místností a závěsy dodají našemu interiéru na komfortu. Pokud máme na oknech instalovány horizontální žaluzie, i tehdy se hotové závěsy do oken více než hodí. Dáme si však dobrý pozor na to, aby těžké zimní závěsy nepřekrývaly radiátory, protože pak by nám pochopitelně bylo v té které místnosti poněkud chladno.

Při praní závěsů přidáme ještě jedno máchání navíc, na této části našeho interiéru totiž nesmí zbýt nejmenší stopy po pracím prostředku a kromě toho by mohly závěsy vyblednout a působit poněkud zastarale. Mezi praním je vhodné závěsy i vysávat, to kvůli částečkám prachu, které by se mohly zachytávat do tkaniny. Pokud to úprava textilií dovolí, můžeme závěsy po praní i vyžehlit. Pokud žijeme v trochu vlhčím prostředí nebo tam, kde se pravidelně kouří a vaří, měli bychom pravidelně větrat. Závěsy vytáhneme z okna klidně i na několik hodin a necháme je trochu pobývat na čerstvém vzduchu. Nemusíme se bát, něco podobného jim může jen prospět i v sychravých podzimních dnech.

Pokud dbáme spíše na eleganci než ryzí účelnost, určitě nás budou v případě závěsů do oken zajímat spíše dekorační prvky, jako jsou bordury, spony nebo řasící stuhy. V případě, že si přejeme do našich oken luxusnější závěsy, volíme ty, které jsou vyrobené v cizině, zejména ty italské, španělské nebo třeba německé, které se vyrábějí z velmi drahých látek.

Závěsy do oken se často vyrábějí hlavně z přírodních materiálů, jako je bavlna, len nebo hedvábí, ale i z umělých vláken (polyester či akryl).

Jaké tkaniny se používají na ty luxusnější kousky? Zejména to je Brokát, který se kromě závěsů do oken hodí i na postelové baldachýny, dále můžeme zmínit Damašek nebo hedvábnou tkaninu zvanou Šantung. Elegantní „vrásky“ dodá našim závěsům materiál zvaný Cresh, který se pro svou úpravu při výrobě vůbec nemusí žehlit.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Co napsat do životopisu?

Co napsat do životopisu?


Hlavní výhodou tepelných čerpadel IVT je odborné zázemí dodavatele

Hlavní výhodou tepelných čerpadel IVT je odborné zázemí dodavatele


Osvětlení jako důležitý doplněk

Osvětlení jako důležitý doplněk


Proč platíme povinné ručení?

Proč platíme povinné ručení?Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme