Záclony do obýváku

zaclonydoobyvaku.jpg

Záclony tvoří tradiční součást našich domácností už po řadu generací, pojďme proto poodhalit závoj plný rad ohledně jejich koupě a dost možná i rozjitřit vaši fantazii, která vám pak nepochybně pomůže vybrat ten pravý kousek zrovna pro váš byt či dům.

V obývacím pokoji bude podle papírových předpokladů trávit vaše rodina zdaleka nejvíce času, samosebou tím pádem jde o nejreprezentativnější část našeho obydlí. I proto bychom měli dbát především na kvalitu materiálu, z něhož jsou závěsy zhotoveny a nešetřit finančními prostředky. Nejen my sami, ale i naše četné návštěvy budeme již zdálky vidět jakoukoliv nedokonalost způsobenou špatným ušitím nebo obecně horší kvalitou.

Pokud nevíte, jaký odstín vybrat, je řešení velmi jednoduché. Nechte si poslat vzorek záclony, případně několik takových vzorků a můžete vesele odhadovat a vybírat, co se do vašeho bytu či domu nejlépe hodí. Výběr záclon do našeho obydlí pak musíme sladit i s designem závěsů. Naprosto nejvhodnějším řešením je pozvání designéra do našeho bytu či domu, který přinese desítky ba stovky různých vzorků a můžeme dostat i mnoho cenných rad.

Jaký bude nejlepší způsob ušití pro naše nové záclony a jakou pro ně máme vybrat garnýž? Designér nám přímo u nás doma ochotně poradí a kromě toho také provede zaměření, které pak nemusíte pracně dělat vy sami.

V případě záclon do obýváku se hodí využívat jedné zásady. Čím jsou záclony delší, tím lépe. Vypadají elegantněji a interiér pak působí i moderněji. Záclony musíme vybírat i s ohledem na vybavení našeho obývacího pokoje. Jiné se totiž samozřejmě hodí ke starožitnému nábytku a jiné vybereme do moderněji uzpůsobeného obýváku.

Příjemně pak vyhlíží i záclony svázané bočními úvazy nebo zdobené volánky či bordurami. Na rozdíl od volně visících a vpravdě jednoduchých záclon působí nepochybně mnohem elegantněji. Čím pestřejší vybavení našeho obýváku je, tím by měly být použité záclony umírněnější a jednodušší a naopak.

Doba, kdy plnily záclony do obýváku spíše praktickou funkci, jsou naštěstí nenávratně pryč. Odešla doba jasně bílých, jen lehce prošívaných záclon, modernější interiéry totiž požadují něco úplně jiného. Ať už jsou záclony průhledné nebo poloprůhledné, je třeba dbát na kvalitní design. Aktuálním velkým hitem jsou například takzvané provázkové záclony.

Autor: topBroker.cz

Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)


Current ye@r *

  Máte drahé půjčky? Přinášíme návod, jak je zvýhodnit

  Máte drahé půjčky? Přinášíme návod, jak je zvýhodnit

  Půjčky nejsou vždy výhodné, ale pokud někteří z nás potřebují peníze, mnohdy kývnou na opravdu velmi nevýhodnou variantu. V tomto směru však není důvod zoufat, jelikož existuje takzvaná konsolidace, n...

  Vybavit náš dům lze i levně

  Vybavit náš dům lze i levně

  Náš dům nebo byt by neměl být pouze nemovitostí k bydlení, ale měl by být také domovem. V tomto ohledu můžeme sledovat novinky ze světa bydlení, a to z toho důvodu, abychom si ho dokázali vybavit přes...

  Vybíráme půjčku krok za krokem

  Vybíráme půjčku krok za krokem

  Pokud potřebujeme peníze, je jasné, že nejlepší volbou bude v tomto ohledu půjčka. Již první dilema začíná ve chvíli, kdy máme zvolit mezi bankou a nebankovní společností. Hledáte-li nižší úrok, běžte...

  Návod, jak se snažit ušetřit i v rodinném rozpočtu

  Návod, jak se snažit ušetřit i v rodinném rozpočtu

  Také vám připadá, že nedokážete ušetřit z vaší výplaty? Potom se vám bude hodit následující návod vhodný k tomu, jak se zamyslet nad svým rozpočtem a jak zbytečně nevyhazovat peníze. Ty totiž nejčastě...