Záclony do obýváku

zaclonydoobyvaku.jpg

Záclony tvoří tradiční součást našich domácností už po řadu generací, pojďme proto poodhalit závoj plný rad ohledně jejich koupě a dost možná i rozjitřit vaši fantazii, která vám pak nepochybně pomůže vybrat ten pravý kousek zrovna pro váš byt či dům.

V obývacím pokoji bude podle papírových předpokladů trávit vaše rodina zdaleka nejvíce času, samosebou tím pádem jde o nejreprezentativnější část našeho obydlí. I proto bychom měli dbát především na kvalitu materiálu, z něhož jsou závěsy zhotoveny a nešetřit finančními prostředky. Nejen my sami, ale i naše četné návštěvy budeme již zdálky vidět jakoukoliv nedokonalost způsobenou špatným ušitím nebo obecně horší kvalitou.

Pokud nevíte, jaký odstín vybrat, je řešení velmi jednoduché. Nechte si poslat vzorek záclony, případně několik takových vzorků a můžete vesele odhadovat a vybírat, co se do vašeho bytu či domu nejlépe hodí. Výběr záclon do našeho obydlí pak musíme sladit i s designem závěsů. Naprosto nejvhodnějším řešením je pozvání designéra do našeho bytu či domu, který přinese desítky ba stovky různých vzorků a můžeme dostat i mnoho cenných rad.

Jaký bude nejlepší způsob ušití pro naše nové záclony a jakou pro ně máme vybrat garnýž? Designér nám přímo u nás doma ochotně poradí a kromě toho také provede zaměření, které pak nemusíte pracně dělat vy sami.

V případě záclon do obýváku se hodí využívat jedné zásady. Čím jsou záclony delší, tím lépe. Vypadají elegantněji a interiér pak působí i moderněji. Záclony musíme vybírat i s ohledem na vybavení našeho obývacího pokoje. Jiné se totiž samozřejmě hodí ke starožitnému nábytku a jiné vybereme do moderněji uzpůsobeného obýváku.

Příjemně pak vyhlíží i záclony svázané bočními úvazy nebo zdobené volánky či bordurami. Na rozdíl od volně visících a vpravdě jednoduchých záclon působí nepochybně mnohem elegantněji. Čím pestřejší vybavení našeho obýváku je, tím by měly být použité záclony umírněnější a jednodušší a naopak.

Doba, kdy plnily záclony do obýváku spíše praktickou funkci, jsou naštěstí nenávratně pryč. Odešla doba jasně bílých, jen lehce prošívaných záclon, modernější interiéry totiž požadují něco úplně jiného. Ať už jsou záclony průhledné nebo poloprůhledné, je třeba dbát na kvalitní design. Aktuálním velkým hitem jsou například takzvané provázkové záclony.

Autor: topBroker.cz

Jsem autorem tohoto webu a snažím se jej rozvíjet do nekonečných dálek :)


Current day month ye@r *

  Vlastní firmu můžete pořídit za pár korun

  Vlastní firmu můžete pořídit za pár korun

  Začít podnikání může být pro někoho docela slušný oříšek. Samotný fakt, že začít podnikat a být úspěšný je komplikovaná a náročná věc, komilikuje i fakt, že založení vlastní společnosti obnáší i neuvě...

  Nejlehčí půjčky ulehčí každému

  Nejlehčí půjčky ulehčí každému

  Finance jsou nekonečným tématem, kolem kterého se točí celý náš život. Pokud jimi disponujeme, tak si můžeme kupovat věci, jezdit na dovolené, platit výdaje a cokoli dalšího. Ne každý ovšem dosáhne ta...

  Finanční gramotnost je základem úspěšného života!

  Finanční gramotnost je základem úspěšného života!

  V běžném životě číhá na člověka mnoho překážek, které se můžou zdát na první pohled snadné k překročení, ale ve výsledku mohou pod jedincem podtrhnout pomyslnou větev a změnit mu celý život. Stačí jed...

  Krb, oheň a teplo

  Krb, oheň a teplo

  To vše spolu souvisí, ale není samozřejmostí mít dostatek tepla, pokud si pořídíte krb. Je důležité vědět, jaký si vybrat, aby vyhovoval právě vašim požadavkům. Nejprve je třeba se rozhodnout, zda chc...