Záclony do obýváku


Záclony tvoří tradiční součást našich domácností už po řadu generací, pojďme proto poodhalit závoj plný rad ohledně jejich koupě a dost možná i rozjitřit vaši fantazii, která vám pak nepochybně pomůže vybrat ten pravý kousek zrovna pro váš byt či dům.

V obývacím pokoji bude podle papírových předpokladů trávit vaše rodina zdaleka nejvíce času, samosebou tím pádem jde o nejreprezentativnější část našeho obydlí. I proto bychom měli dbát především na kvalitu materiálu, z něhož jsou závěsy zhotoveny a nešetřit finančními prostředky. Nejen my sami, ale i naše četné návštěvy budeme již zdálky vidět jakoukoliv nedokonalost způsobenou špatným ušitím nebo obecně horší kvalitou.

Pokud nevíte, jaký odstín vybrat, je řešení velmi jednoduché. Nechte si poslat vzorek záclony, případně několik takových vzorků a můžete vesele odhadovat a vybírat, co se do vašeho bytu či domu nejlépe hodí. Výběr záclon do našeho obydlí pak musíme sladit i s designem závěsů. Naprosto nejvhodnějším řešením je pozvání designéra do našeho bytu či domu, který přinese desítky ba stovky různých vzorků a můžeme dostat i mnoho cenných rad.

Jaký bude nejlepší způsob ušití pro naše nové záclony a jakou pro ně máme vybrat garnýž? Designér nám přímo u nás doma ochotně poradí a kromě toho také provede zaměření, které pak nemusíte pracně dělat vy sami.

V případě záclon do obýváku se hodí využívat jedné zásady. Čím jsou záclony delší, tím lépe. Vypadají elegantněji a interiér pak působí i moderněji. Záclony musíme vybírat i s ohledem na vybavení našeho obývacího pokoje. Jiné se totiž samozřejmě hodí ke starožitnému nábytku a jiné vybereme do moderněji uzpůsobeného obýváku.

Příjemně pak vyhlíží i záclony svázané bočními úvazy nebo zdobené volánky či bordurami. Na rozdíl od volně visících a vpravdě jednoduchých záclon působí nepochybně mnohem elegantněji. Čím pestřejší vybavení našeho obýváku je, tím by měly být použité záclony umírněnější a jednodušší a naopak.

Doba, kdy plnily záclony do obýváku spíše praktickou funkci, jsou naštěstí nenávratně pryč. Odešla doba jasně bílých, jen lehce prošívaných záclon, modernější interiéry totiž požadují něco úplně jiného. Ať už jsou záclony průhledné nebo poloprůhledné, je třeba dbát na kvalitní design. Aktuálním velkým hitem jsou například takzvané provázkové záclony.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Je v dnešní době potřeba vzdělání?

Je v dnešní době potřeba vzdělání?


Pojištění domácnosti – má smysl?

Pojištění domácnosti – má smysl?


Snižování nákladů domácnosti. Jak na to?

Snižování nákladů domácnosti. Jak na to?


Zimní zahrada

Zimní zahradaRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme